חברת הנדל"ן 'אאורה' דיווחה בתחילת השבוע (5.8) לרשות לניירות ערך על השלמת העברת התמורה עבור רכישת מגרש הכדורגל של מכבי חדרה, במרכז העיר, וקבלת חזקה מלאה בקרקע. זאת לקראת הקמתו של פרויקט בן ארבעה מגדלים במקום, בהיקף של כ-430 דירות. הידיעה של נמרוד בוסו פורסמה לראשונה בעיתון "כלכליסט" מבית ידיעות אחרונות.  

סביב הקרקע המדוברת, היו לא מעט עליות ומורדות. תחילה דובר על "מייסדי חדרה", שיקימו במתחם אולם רב תכליתי, אך הנושא ירד מהפרק בעקבות חוסר באישור של העסקה.

הקרקע המיועדת לבנייה בחדרה (צילום: זהר שחר)

בין עיריית חדרה לחברת מייסדי חדרה, היה הסכם על תרומה שתעניק החברה לעירייה, כאשר תמכור את מגרש הכדורגל של מכבי חדרה.

ההסכם הצריך קבלת אישור של האסיפה הכללית בחברה ולאחר שלא ניתן, הורה ראש העירייה צביקה גנדלמן ללשכה המשפטית של העירייה, לעתור לבית המשפט כנגד החלטת האסיפה הכללית, ולהוציא צו שימנע את השלמת מכירת הקרקע ולדרוש את הכספים שהובטחו לעירייה.

בעירייה ציינו היום כי בכל מקרה, במידה והיא הייתה מוותרת על כספי התרומה, הסכום שהיה מתקבל הוא כ-20 מיליון שקלים בלבד, כספי אגרות והיטלים.

בתכנון: ארבעה בניינים של 24 קומות

אאורה רכשה את הקרקע בשטח של 9.5 דונם תמורת 76 מיליון שקל ומתכננת להקים במקום ארבעה בניינים של 24-20 קומות על שטח כולל של 12 דונם במרכז העיר חדרה בין הרחובות הרברט סמואל, ששת הימים ורמב"ם. עוד כולל הפרויקט 5,000 מ"ר של שטחי מסחר ושתי קומות חניון תת קרקעי.

מגרש מכבי חדרה (צילום: דוברות עיריית חדרה)

בכלכליסט מוסיפים כי על פי הודעת החברה הפרויקט יציע תמהיל דירות מ-3 חדרים ועד 6 חדרים. מחיר דירת 3 חדרים יהיה כ- 1.15 מיליון שקל; מחיר דירת 4 חדרים יעמוד על כ- 1.4 מיליון שקל ודירת 5 חדרים כ- 1.6 מיליון שקל.

עוד מסרה החברה כי "עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-532 מיליון שקל, ההכנסות הצפויות מהפרויקט מוערכות בכ-619 מיליון שקל, לפני מע"מ והרווח הצפוי עומד על כ-87 מיליון שקל (16.4%). את הפרויקט מלווה בנק דיסקונט. החברה צפויה להתחיל בהקמתו ושיווקו של הפרויקט במהלך הרבעון הרביעי השנה".