האוטובוס שהביא את הקבוצה מקלנסווה | צילום: איתמר רותם

קבלת שבת אחרת: במשך תקופה ארוכה שתושבי שכונת גבעת אולגה, בעיקר נערות, טוענים כי הם סובלים מהצקות של בני המגזר הערבי אשר מגיעים מהשטחים ללא אישורי שהייה בישראל. התלונות האלה היו עד כה מתחת לראדר, אך כעת מגיעות לשיח הציבורי בעקבות פעולות שנוקטים בשכונה.

ביום שישי שעבר, החל מהשעה 17, הגיעה קבוצת פעילים מ"יחד למען אולגה" ותושבים נוספים אל חוף אולגה לעשות קבלת שת חגיגית. זאת בעקבות אותן התלונות, במטרה להראות נוכחות בחוף. גם השבוע צפויה יוזמה דומה.

"תוקפים את הילדים שלנו"

מתחם הדשא בחוף אולגה מלא לרוב במשפחות מחדרה וגם במשפחות רבות מהמגזר הערבי בימי שישי. טקס קבלת השבת שנערך בשישי שעבר,  התאפיין בשירה ובריקודים לצלילי מוזיקה רמים.

למקום הגיעו גם ארבעה שוטרים שאינם נמצאים כדרך קבע במקום. אלה נותרו מחוסרי עבודה, אך לטענת צ'יקו, מצאו השוטרים קבוצה מהמגזר הערבי ללא תעודות כחולות שהגיעו באוטובוס שיצא במיוחד מקלנסווה והורו להם לפנות את החוף.

"הרבה מבני הדודים מגיעים לפה ותוקפים את הילדים שלנו, מצלמים את הילדות שלנו בחוף ומעלים זאת לאינסטגרם, מפריעים לנו בנחת שלנו", טוען צ'יקו וממשיך: "מדובר בתושבי חוץ שבאים באוטובוסים, כנראה שמישהו משכיר להם אותם, ייתכן ואירגוני השמאל.

"תושבי גבעת אולגה התאחדו וביחד אנחנו עושים קבלת שבת וכך נעשה בכל יום שישי ונוציא את האמת לאור. התושבים המקומיים פה חיים תחת הרגשת איום ואנחנו ניתן להם את הביטחון. רק עכשיו, משטרת חדרה נזכרה למצוא פה קבוצה ללא תעודות זהות כחולות והורתה להם לפנות את החוף. יש פה עניין פוליטי ואנחנו נחשוף גם אותו".

"גם במגזר הערבי מתנגדים להתנהגות של בחורים שמגיעים לחופים להשתולל"

וקנין, העלה סרטון וידאו לפייסבוק, בו הראה את קבלת השבת והתפנותם של הקבוצה מהמגזר הערבי. הסרטון זכה להרבה תגובות אוהדות ותומכות , אך חלק מהמגיבים טענו שמדובר בצעד מתריס וגזעני. חלק מהתגובות בפייסבוק הגיעו אף מבני המגזר הערבי שהיו בקבוצה שפינו את החוף.

מאי נסרה, מנהלת סיעוד בקופת חולים בקלנסווה, כתבה : "שלום אדון צ'יקו וקנין. תדע גם במגזר הערבי מתנגדים להתנהגות של בחורים שמגיעים לחופים להשתולל ולשתות אלכוהול ולהפריע לכול אלה שנמצאים אם זה ערבי או יהודי.

חוף אולגה מלא בימי שישי בערב | צילום: איתמר רותם

"אוכלוסייה קטנה כזו לא מייצגת את כל הערבים בישראל ולא כולם מתנהגים בצורה הזו. עוד דבר , באוטובוס שהיה אתמול, אני הייתי מתוך החבורה שאתה החלטת שאין לנו תעודה כחולה בלי שתבדוק ושאנחנו תושבי מדינת ישראל, צלמתה ופרסמת דברים לא נכונים.

"למרות זאת, ישבנו עם הילדים והמטרה שלנו ליהנות ולעשות כיף עם כל המשפחה, לא באנו להפריע או לעשות בלגן, ולא ידענו בכלל שיש הפגנה היום. בסוף החלטנו לעזוב וללכת לבד ואף אחד לא ביקש מאיתנו לעזוב, אלא דאגה על הילדים הקטנים שהתחילו להרגיש שיש משהו לא בסדר. תדע לך אנחנו מחנכים את הילדים שלנו על לחיות ביחד ורוצים שלום בכל העולם ובכלל לא מתכננים לכנס לפוליטיקה" .

פריד קאסם נסרה כתב: " אני הייתי באוטובוס וזה שאומרים שאין לנו תעודות זה שקר. אני פחדתי על הילדים שלי ואף אחד מדודים והמשפחה שלי לא פתח ולא אמר מילה אחת. אנשים התחילו לפרסם דברים לא נכונים כאילו חי בסרט אז זה גזענות. זאת הפעם ראשונה שאני נכנסתי לחוף אולגה וגם אחרונה גם בגלל היחס שלכם".

בתגובה, העלה ציקו פוסט נוסף וכך כתב : "פוסט זה מיועד למגזר הערבי כי מסתבר שאתם עוקבים מושבעים שלי...לפני שאתם אומרים שאנחנו גזעניים, הנה תשובה אחרי שאתם הולכים הביתה מגיעים הצעירים שלכם שאסור להם לשתות אלכוהול בכפר פורקים בכמויות ומתחילים להשתגע זה קטע קטן ממה שאני יכול להראות ברשת". 

ציקו וקנין בטקס קבלת השבת | צילום: איתמר רותם

אל הפוסט צורף סרטון משעות הלילה בחוף אולגה בו נראית חבורה של  צעירים ערביים חוגגים על הדשא בחוף אולגה וברגע ששמו לב שמצלמים אותם, ניגש אחד הצעירים בכעס והודף את הטלפון המצלם באלימות. 

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל אוכפת באופן שוויוני וללא משוא פנים את כלל אזרחי המדינה, כאשר הימצאותו של אדם זה או אחר במרחב הציבורי אינה מהווה עבירה, לפיכך האירוע שציינת בפנייתך, אינו מוכר לנו".