תושבי שכונת גבעת אולגה טוענים, כי ההחלטה להציב בתוך שדרת מינסוטה שתי עמדות גזם פוגמת באיכות חייהן, שכן הערימות מכערות את השדרה, ולדבריהם משוות לה מראה של מזבלה. כמו כן קובלים התושבים גם על הזנחה כללית ועל אי-תחזוקה מספקת של השדרה, כך שלמשל - פרחי העונה שאך נשתלו כבר קמלו.

"חלק מהשדרה מטופח עם צמחייה מרהיבה, וחלק ממנה מלא בעשבייה גבוהה ויבשה, וזה מצער אותנו מאוד", אומר משה וייסר, חבר בוועד השכונה. "חיכינו כל כך הרבה זמן כדי שישפצו קצת את השדרה הזאת, שמשמשת תושבים רבים כקיצור דרך. סוף סוף יש ספסלים פה ושם, ופחים וקצת צל, ולמרות ההשקעה אין תחזוקה ראויה. צמחים שרק נשתלו התייבשו ולא הוחלפו, והמראה הכללי הוא של עזובה".

ערימות גזם בשדירה. "מראה מכוער ומוזנח" | צילום: פרטי

שדרת מינסוטה הוקמה בשנות ה-80 באמצעות תרומה של יהודי מינסוטה, והיא חוצה את גבעת אולגה, מחלקה הצפוני עד חלקה הדרומי. ראשיתה ברחוב שיבת ציון והיא מסתיימת ברחוב שבטי ישראל, כשבדרך היא חוצה גם את הרחובות: המעפילים, חי טייב, ה' באייר, התנאים, החלוץ, מלכי ישראל וד"ר דן ויליאם ג'אוי.

לפני כשנה, בעקבות לחץ מאסיבי של תושבי השכונה בראשות הוועד, ולאחר שהשדרה סבלה מהזנחה רבת שנים ונעשתה מפגע בטיחותי של ממש, השלימה עיריית חדרה חלק ראשון בשיפוצה.

בין היתר כללו העבודות גינון, החלפת מדרכות והצבת ספסלים ופחים. אלא שלמרות ההשקעה, טוענים התושבים, בעירייה לא מצליחים לשמר את ההשקעה: "שיא השיאים זה שהקימו שתי עמדות גזם בדיוק במקום שכה טרחו על שיפוצו, האחת ברחוב ה' באייר והשנייה ברחוב דן ויליאם, בתוך השדרה. זה פשוט נראה כמו החלטה חלמאית", אומרת תושבת השכונה.

"אם פעם אנשים זרקו אשפה בשדרה בניגוד לחוק, כעת זו מזבלה רשמית עם גושפנקה של עיריית חדרה. עמדות הגזם האלה מכוערות ומלאות לכלוך לאורך כל ימות השבוע. זה מתווסף לעזובה הניכרת בחלק מהשדרה, ויוצר מראה מכוער ומוזנח ביותר".

יו"ר ועד שכונת גבעת אולגה, אילנה מסיקה: "פנינו לעירייה בעניין העשבייה הפראית והעדר התחזוקה, והבטיחו שיגננו ויתחזקו, אולם בינתיים אנחנו עדיין מצפים. אני מאוכזבת מאוד מזה שעיריית חדרה הציבה מזבלה רשמית, בדיוק במקום שבו היא השקיעה ושיפצה".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בהמשך לפנייה, ולאחר פגישה עם נציגי התושבים בשדרת מינסוטה, יפונו בימים הקרובים שתי עמדות הגזם מהשדרה, ותיבחן חלופה אחרת לאיסוף ולהנחת גזם. תחזוקת השדרה מבוצעת באופן שוטף וכאשר מתקבלות פניות הן מטופלות מיידית".