מוזיאון החאן לתולדות חדרה מציע למבקרים מסע בזמן תוך שימוש במציאות רבודה, המאפשרת חוויה אינטראקטיבית חדשנית לכל המשפחה.

מציאות רבודה היא טכנולוגיה ממוחשבת המשמשת כהעתק של המציאות, ומשלבת אלמנטים  וירטואליים המתמזגים עם הסביבה. השימוש באלמנטים הממוחשבים הופך את המציאות הסביבתית לאינטראקטיבית.

במוזיאון החאן מסבירים כי במהלך הפעילות מקבלים המבקרים טאבלט, שבאמצעותו עוברים מסע ייחודי להכרת הסיפור ההיסטורי של חדרה, והתפתחותה ממושבה לעיר. המסע כולל חידון, רמזים, מציאת סימנים ברחבי המוזיאון, ומשחקים אינטראקטיביים.

מציאות רבודה במוזיזאון החאן | צילום: דוברות עיריית חדרה

פעילות המציאות הרבודה מתבצעת בהזמנת מקום בתיאום מראש, בימים ראשון עד חמישי בין השעות 10:00 עד 13:00, ובימי שישי בין השעות 10:00 עד 12:00.

משך הביקור במוזיאון כשעה וחצי כולל הקרנת סרט. בימי החופש הגדול מציע המוזיאון מחירי מבצע מיוחדים ליחידים ולמשפחות (עד 30 באוגוסט).

מוזיאון החאן הינו מוזיאון מוכר המנוהל על-ידי העמותה שייסדה אותו בשנת 1979, בסיועה של עיריית חדרה. את המוזיאון מנהלת ואוצרת דורית גורן, ויו"ר עמותת המוזיאון הוא יצחק (צ'קלה) גולדפינגר.

במוזיאון ארכיון היסטורי המשקף 127 שנות חדרה וכולל יותר מ-300 אלף פריטים, ביניהם  מסמכי העיר החל מ- 1890, אוספים פרטיים ואישיים, תעודות, יומנים, תיעוד בעל פה, תצלומים ועוד. באוסף החפצים שהוא הגדול במוזיאונים היישוביים בארץ מעל 13 אלף פריטים. הוא כולל כלים, ריהוט, טקסטיל וחפצי חן מקוריים של אורח החיים בחדרה.