גוס פאב בחדרה | צילום איתמר רותם

רבים מתושבי חדרה אשר היו מבלים בשרלוק, הפאב היחיד בעיר, הופתעו והתאכזבו לשמוע שיום אחד נסגר המקום וזאת לאחר שהבעלים הגיעו לתחושת מיצוי. לא עבר זמן רב ואת מקומו של השרלוק תופס הגוס פאב, מדובר בפאב בעל היסטוריה ארוכה אשר מתחילה עוד שבשנות השבעים בקיבוץ עין שמר.

כשהגוס פאב נפתח, לפני יותר מ40 שנה, הוא היה פאב המיועד אך ורק לחברי הקיבוץ בו היה ממוקם, קיבוץ עין שמר.

הוא היה בנוי בתוך אסם תבואה שנבנה עוד בשנות ה-50 שהסבו אותו בקיבוץ לשמש כדיר של אווזים ומפה הגיע שמו, הגוס פאב. בסביבות סוף שנות ה-90, כחלק מההפרטה שעבר עין-שמר, כמו קיבוצים רבים, נפתח הגוס פאב גם למבלים חיצוניים, אשר הגיעו לרוב מקיבוצים סמוכים.

בשנת 2010 נכנסו כחמישה שותפים לניהול הפאב ושיפצו אותו מחדש. הפאב הפך כה פופולרי בכל האזור עד שב2016 קנה הקיבוץ בחזרה את הפאב רק בשביל לסגור אותו וזאת לאחר שתושבים רבים מהקיבוץ התלוננו על כמות המבלים בפאב שגרמה לרעש ותנועה בקיבוץ גם בשעות הקטנות של הלילה.

גוס פאב בחדרה | צילום איתמר רותם

שנתיים לאחר מכן, שניים מהשותפים שהיו אחראים להצלחה הגדולה של הפאב בקיבוץ, החליטו לפתוח אותו מחדש והפעם, בחדרה. עוד לפני שחשבו על היכן בחדרה הגיעו השותפים להתרשם מהשרלוק, שהיה הפאב היחיד בעיר, להפתעתם בשיחה עם בעלי השרלוק נודע להם על כוונתם העתידית לסגור את הפאב. לאחר משא ומתן עם בעלי השרלוק וגם עם בעלי מתחם המיקס, החליטו לפתוח במקום השרלוק, את הגוס פאב.

כשהשרלוק נסגר, נכנסו הבעלי הגוס פאב (המעדיפים בשלב זה להישאר עדין בעילום שם) לתקופת שיפוצים במקום, בו שינו חלק מהעיצוב הפנימי של השרלוק ושינו לגמרי את תפריט האלכוהול והמזון.

הגוס פאב מתיימר להחזיק את אחד ממלאי האלכוהול המגוונים בארץ וכמו כן, תפריט האוכל, שהוא אלמנט שהרבה מהברים בישראל מזניחים מבחינת גיוון, יקבל בגוס פאב טיפול מיוחד  באחריותו של שף מקצועי שמטרתו להביא את רמת המזון במקום לאיכותי כמו במסעדת גורמה.

שיקול מרכזי בפתיחת הגוס פאב במיקס היה בעקבות בניית בתי הקולנוע של הסינמה סיטי, הבעלים מקווים שחלק מהצופים הרבים שיפקדו את הקולנוע, יגיעו גם לדרינק בפאב היחידי באזור.

גם את הסגנון המוזיקלי העדיפו הבעלים לשנות, מרוק אלטרנטיבי שאפיין את השרלוק לעבר רוק ישראלי קלאסי, מוזיקה שתהיה נוחה מבחינתם גם לקהל מבלים בגילאי ה30 פלוס. בתחום ההופעות החיות אשר אפיינו את השרלוק שנתן במה לאמנים מתחילים, יכול שינוי נוסף, שהבעלים של הגוס פאב שואפים להביא אומנים מוכרים להופעות בוטיק שאליהן ימכרו כרטיסים מראש.

בימים אלו, שהשיפוצים כבר לקראת סופם, נפתח הגוס פאב לתקופת הרצה. הפאב פתוח לקהל כל ערב עד אחרון הלקוחות כשבעתיד הקרוב, בתאריך שעדיין לא פורסם לציבור, תהיה מסיבת ההשקה רשמית לפתיחת לגוס פאב שפרטיה יעודכנו בדף הפייסבוק של המקום.