מירב בן נתן| צילום יח"צ

כל בוגריו של מחזור ט"ז של בית הספר לסיעוד, במרכז הרפואי "הלל יפה" בחדרה - סיימו את הלימודים השנה בהצטיינות רבה.

44 הבוגרות והבוגרים זכו ל- 100 אחוזי הצלחה בבחינה הממשלתית השנתית של משרד הבריאות שבודקת את היכולת לבצע אינטגרציה בין ההיבט התיאורטי שנלמד במהלך התואר לבין הניסיון שנרכש. אחרי שנתיים וחצי של לימודים והתנסויות קליניות, יוצא לדרך עוד דור חדש של אחים ואחיות בישראל.

מבין תלמידי המחזור האחות דנה עמרן מבית הספר לסיעוד ב"הלל יפה", קיבלה את הציון הגבוה ביותר בארץ וזכתה למכתב הצטיינות ממשרד הבריאות. עמרן שמועסקת בימים אלו בבית החולים הלל יפה אומרת: "הלימודים היו אינטנסיביים, בית הספר חותר למצוינות ולא מתפשר. הבחינה הייתה קשה, אך אם למדת היטב, אין סיבה שלא תצליח ובכל זאת צלחנו את הבחינה בזכות האווירה המשפחתית והחמה ששוררת בבית הספר, קיבלנו כתף תומכת ואוזן קשבת בכל עת".

דנה עמרן | צילום יח"צ

גם פארוק שהאב מג׳סר א-זרקא, בוגר הקורס, מספר: "בתחילת הלימודים עבדתי, אך במהלך השנה הגעתי למסקנה שהלימודים תובעניים. לכן עזבתי את עבודתי כדי להיות מרוכז בלימודים, וזה בהחלט השתלם. במשך השנה הציונים בבחינות היו גבוהים. בנוסף גם ההתנסויות בבתי החולים השונים עזרו לי מאוד לנסיון ולרכישת ידע". האחות הטרייה  מעיין גפן, שכבר בימים אלו מתחילה לעבוד כאחות באגף האימהי סיכמה: "אתגרו אותנו, היינו צריכים לחשוב מחוץ לקופסא".

בראש בית הספר לסיעוד עומדת המנהלת ד"ר מירב בן נתן, היא מסבירה את שיטתה להקנות הצלחה בלימודים: "דלת המנהלת הייתה פתוחה כל הזמן, גם שקשה, יש למי להתקשר לקבל עזרה. בין אם זה מבחינה לימודית ובין אם זה מבחינה כלכלית. בזמן הבחינה הממשלתית רכזת הקורס, גב' אתי ולך הגיעה במיוחד לירושלים רק כדי להביא לנו משהו מתוק להעלאת המורל".

ד"ר בן נתן מסכמת בסיפוק: "גידלנו אחים ואחיות למופת, שהשקיעו ועמלו קשה, ולמרות המציאות הכלכלית המורכבת בה אנחנו חיים, הם הציבו לעצמם רף גבוה ובהחלט וצלחו את הבחינה. אין יותר גאה ממני. אנחנו יכולים להיות רגועים שהשארנו את הטיפול בידי הטובים ביותר".

המחזור הבא יפתח בספטמבר הקרוב, וההרשמה בעיצומה.