הרמזור בכביש 4- הכניסה לחדרה (צילום: לירן טטרו)

המשטרה השעתה את חלוקת הדו"חות ממצלמות המהירות הנייחות: דו"חות על עבירת מהירות מופרזת שתועדו במצלמות נייחות מעוכבים במשטרה עד לבדיקת מהימנות המצלמות.

המשנה לפרקליט המדינה מומי למברגר הורה לערוך בדיקה מקפת לכל מצלמות המהירות הנייחות של אגף התנועה, ועד לסיומה לא יינתנו דו"חות תנועה. כך דווח השבוע לראשונה בחדשות 2.

מאגף התנועה של המשטרה נמסר כי הנושא אכן בבדיקה, "עם זאת יצוין כי מצלמות המהירות ימשיכו לתעד נהיגה במהירות מופרזת. החלטות לגבי האכיפה תתקבלנה בתום הבדיקות".

בחדרה והאזור פועלות בין 9 ל12 מצלמות כאלה - על כביש 4 בעיקר, אך גם על כביש 65 ומעט על כביש 2. 

מפת המצלמות של אזור חדרה (עריכה: מיינט חדרה. צילום: גוגל מפות)

ההחלטה התקבלה בשל טענות חוזרות של בתי משפט ושל אזרחים לאי-דיוקים שגרמו לאזרחים לשלם דו"חות בסכומים לא מוצדקים. עם זאת, למברגר הנחה את משטרת התנועה להמשיך לתעד את הפרות המהירות עד להעברת הנחיה אחרת בתום הבדיקות. דו"חות שיוכח שנבעו מתיעוד לא מדויק של עבירה - ייגנזו. 

קראו גם: הרמזור העוקץ בחדרה

החלטת הפרקליטות מגיעה לאחר שמזה יותר משנתיים מתנהל בבית המשפט השלום בעכו תיק עקרוני בדבר אמינות מערך מצלמות המהירות הדיגיטליות "א3" שאותו מנהל עו"ד תומר גונן בשם כ-20 נהגים שקיבלו דו"חות מהירות מהמערכת. בתי המשפט נוהגים לקבל כמעט תמיד את טענות המשטרה בדבר אמינות ודיוק מערכות האכיפה המשטרתיות, אך כאן הסכים השופט הבכיר יעקב בכר לנהל תיק עקרוני בסוגיה.

לכתבה המלאה באתר ynet