בעלי כלבים המתגוררים בשכונת עין הים בחדרה טוענים, כי אלמוני מרעיל את בעלי החיים באיזור. בחודשים האחרונים הורעלו ארבעה כלבים, והתושבים טוענים כי הם חסרי אונים. "יש בשכונה שלנו מרעיל כלבים סדרתי ואין לנו דרך לטפל בו", אומר אחד התושבים, "אנחנו חסרי אונים".

ההרעלה האחרונה אירעה לפני פחות מחודשיים, ב-14 באפריל. בני משפחה משכונת עין הים הסמוכה לגבעת אולגה גילו כי כלבתם, בל, לא מרגישה טוב. "זה היה בשעות הצהריים", מספר הבעלים. "הכלבה יצאה לרגע מהחצר וחזרה, ומיד שמנו לב שהיא מפרכסת וקצף יוצא מהפה שלה. לקחנו אותה לווטרינר והוא קבע כי היא הורעלה. הכלבה מתה כעבור זמן קצר".

לדברי התושב, הכלבה אומצה לפני כשנה וחצי והתקבלה מיד במשפחה. "היינו בשבילה משפחת אומנה. הילדים אהבו אותה והיא היתה כמו בת משפחה. היא היתה בריאה ושלמה, ותמיד שמחה בבית. לא החסרנו ממנה כלום". לדבריו, בבדיקה שנערכה לכלבה עלה כי היא הורעלה באמצעות זרחן.

הכלבה בל שהורעלה. "כמו בת משפחה" | צילום: אלבום פרטי

בעקבות ההרעלה הגיש הבעלים תלונה במשטרת חדרה. "לא הייתה לי דרך אחרת לטפל באירוע, חוץ מלהגיש תלונה במשטרה", הוא אומר. "סיפרתי להם כי זה לא מקרה ראשון באיזור שלנו, וביקשתי שיעשו הכל כדי ללכוד את העבריין ולהעמידו לדין". כחודש לאחר הגשת התלונה קיבל בעליה של הכלבה הודעה מתחנת חדרה, שעל-פיה הוחלט לסגור את התיק.

לטענת תושבים שמתגוררים בשכונה, מאז שנת 2014 הורעלו באיזור הזה כעשרה כלבים, ארבעה מהם במהלך שמונת החודשים האחרונים. "זה, נוסף על חתולים וציפורים שנמצאו מתים ככל הנראה מאותו הרעל המפוזר לכלבים", אומר אחד התושבים. "מדובר ברעל מסוג זרחן אורגני, והמוות של הכלבים הוא אכזרי ביותר". 

תושב אחר מוסיף: "אנחנו חושדים באדם מסוים, שכחלק מההתנהלות החריגה שלו אינו אוהב בעלי חיים, ובעיקר נרתע מנביחות כלבים, ולכן עושה זאת. לא ייתכן שהמשטרה תסגור את התיק. אנחנו דורשים מהמשטרה שתיקח את הנושא לידיים ותטפל בו, לפני שיהיה מאוחר וכלבים רבים יורעלו". 

בעליה של הכלבה שהורעלה לפני כחודשיים אומר: "לא נשקוט עד שנדע מי עומד מאחורי המקרים האלה. נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו". 

בעלי הכלבים פנו לקבלת עזרה מעמותת "תנו לחיות לחיות". מייסדת העמותה, אתי אלטמן, אמרה כי בשנים האחרונות העמותה עדה לעלייה בהרעלת בעלי חיים. לדבריה, הדבר נובע מאוזלת היד של הרשויות ושל המשטרה. "לא יעלה על הדעת שבמשך ארבע שנים מורעלים כלבים בשכונה והתיק נגד המרעיל נסגר", היא אומרת. "אני דורשת ממשטרת חדרה להתעורר מיד, לפתוח את התיק ולהקצות את המשאבים הנדרשים כדי לשים את היד על האחראים למעשים הנוראים האלה".

מהמשטרה נמסר: "התלונה התקבלה וטופלה על פי נוהלי משטרת ישראל. למצער, למרות פרטי התלונה החלקיים, נעשה מאמץ לאיתור חשוד במעשה אך בלי הצלחה. בתום החקירה הועבר עדכון למתלונן".