סניף הדואר היחיד שמשרת את בית אליעזר, השכונה הגדולה ביותר בחדרה, נמצא  לקראת סגירה וכרגע לדואר ישראל אין מענה ראוי. בית אליעזר מונה בסביבות 25000 תושבים ואותם משרת סניף דואר אחד בלבד.  

בשנים האחרונות, עקב הפרטת דואר ישראל החלה עבודה מול זכיינים, גם בבית אליעזר הסניף מנוהל ע"י זכיין אשר ניגש למכרז של דואר ישראל, אך בשנים האחרונות התחלפו שוב ושוב זכיינים, שהאחרון והנוכחי הוא עופר מייזל.  סניף הדואר תחת ניהלו של עופר זכה לשבחים רבים מהתושבים, אך להפתעתם, מייזל בחר שלא להמשיך את ההתקשרות עם דואר ישראל וכרגע דואר ישראל עדיין לא מצא זכיין אחר שיהיה מוכן להחליף אותו.

גולן לקס תושב בית אליעזר הנמצא בועד השכונה כועס על דואר ישראל: "התנאים הכלכליים שמעניק דואר ישראל לזכיינים פה מעליבים. כל פעם מגיע זכיין, שלא מודע לעלויות התחזוקה ואחרי זמן קצר נופל, האופציה היחידה של זכיין לשרוד היא לקצץ בשירות, כלומר לפגוע במצבת העובדים וזה בא על חשבוננו, יותר תורים ארוכים הגורמים לכעס ומרמור אצל התושבים, זה מה שהיה פה בעבר.

תור בסניף בית אליעזר, לפני התקופה של מייזל || צילום: מיכל אור-וייס

"השנה, סוף סוף הגיע זכיין מצויין, עופר מייזל, אשר מקבל הרבה שבחים מהתושבים על רמת השירות אבל גם הוא, מאי כדאיות כלכלית החליט לסגור".

"פנינו אל העירייה ואל נבחרי ציבור, בינתיים רק יניב דרי מהאופוזיציה ובועז ביטון מהקואליציה אמרו שינסו לעזור בנושא מול דואר ישראל. לאחרונה גם העירייה הודיעה שתפעל בנושא, אני מקווה שזה יעזור. מה יהיה עם כל הקשישים והאנשים הנזקקים לקצבות ושירותי בנק הדואר,  הם יצטרכו לנסוע עד למרכז העיר בתחבורה הציבורית לכל סידור? זו השכונה הכי גדולה בעיר, לא יתכן שלא יהיה פה סניף דואר או סניף דואר מצומצם "

עיריית חדרה פרסמה בימים האחרונים הודעה בנושא ובה נכתב: "בעקבות הכוונה לסגור את סניף הדואר בשכונת בית אליעזר, מסיבות של העדר כדאיות כלכלית, שוחח הבוקר ראש העירייה עם עפר פלג מנהל מרחב צפון בדואר ישראל ונקבע כי השניים יקיימו בשבוע הבא פגישת עבודה על מנת לנסות למצוא פתרון לבעיה".

בעקבות  מעצרו של ראש העירייה צביקה גנדלמן, הפגישה הזו לא התקיימה השבוע, אך בבית אליעזר תושבים עדיין מקווים לעזרה של עיריית חדרה ברמה המנהלית מול דואר ישראל על מנת שיסכימו לשפר את תנאי המכרז לזכיינים או שהעירייה תוכל למצוא מבנה לדואר עליו תוטל ארנונה מופחתת שתשפר את הכדאיות הכלכלית של הזכיין לספק שירותי דואר בשכונה.

"הסיבה לעזיבה שלי היא נטו כלכלית"

עופר מייזל, אשר לצערו נאלץ לעזוב את הסניף מספר:  "החוזה שלי מסתיים ב31 ליולי ולצערי, אני לא ממשיך. הסיבה היא נטו כלכלית, העסק לא משתלם, הכסף שאני מקבל  מהדואר לא מאפשר החזקת הסניף כראוי. יש תשלומים לעובדים, ארנונה, ביטוחים לעובדים, דמי ניהול לקניון וכו'.

"הצעתי לדואר שאמשיך, כתבתי להם מה התנאים שאני צריך, אבל הם לא ענו לי אז החלטתי שאני עוזב וכרגע הדואר מחפש זכיין חדש, אבל בתנאים שהדואר מציע, קשה מאוד לשרוד. שמעתי על ההצעה להזיז את הדואר למקום בעל ארנונה זולה יותר, אבל לא נראה לי שזה יקרה, כי המבנה הקיים הוא בבעלות דואר ישראל, הדואר לא יוותר על המקום.

"פתחו לאחרונה שירות לקבלת ומסירת חבילות, אבל זה ממש לא מספיק, מה עם שירותי הבנק שאנחנו הצענו?  ועכשיו 30 אלף תושבי בית אליעזר יצטרכו להגיע לדואר המרכזי בחדרה? גם ככה יש שם עומס גדול ומה שעצוב, שהדואר גם לא מגייס אנשים אלא רק משחרר עובדים. למשל, לעובדת שלי, שהיא עובדת מצוינת ובעלת ניסיון, ניסיתי לסדר שם עבודה אחרי שאני עוזב, אבל הם פשוט לא מגייסים כוח אדם חדש וזה בא על חשבון תושבי בית אליעזר ותושבי כל חדרה.

"הצלחנו בסניף בבית אליעזר להגיע לרמת שירות חדשה ומהירה, לא קל לי לעזוב אבל  אני חייב להתארגן למצוא לי מקום עבודה חדש, אני בעל משפחה וצריך לדאוג להם, צר לי על התושבים ועל הסיטואציה, אבל אין ברירה, הרמתי ידיים".

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "תושבי בית אליעזר מקבלים שירותי דואר מיטביים וימשיכו לקבלם גם בעתיד. לצערנו הסוכן בחר לסיים את תפקידו משיקוליו ואנו פועלים לאיתור סוכן דואר חדש בימים אלה. נדגיש כי בנוסף לסוכנות הדואר בשכונה נפתח לאחרונה מרכז מסירת חבילות ודברי דואר בתוך חנות 'קנדישופ'".