הגיעה אל הכוורת דרך הגשר ונפלה. צילום: איתמר רותם

נס באקו-פארק: במהלך השבת האחרונה, ילדה בת 4 יצאה כמעט בלא פגע בנפילה ממתקן הגובה של 4 מטרים.

הילדה הגיעה מלווה עם שני הוריה אל הפארק, טיפסה אל עבר ראש מתקן המיועד לילדים דרך הגשר כשאביה הלך יחד איתה, אך ברגע שהגיעה אל הכוורת במרכז המתקן, לקחה צעד לאחור עקב עומס ילדים שהיה שם ולפתע נפלה מטה דרך הרווח המובנה בין ברזלים בתחתית המתקן.

נפילתה של הילדה נבלמה על ידי רשת הטיפוס המצויה בתחתית המתקן, היא התגלגלה במהירות מטה, שבשבריר השנייה האחרון הצליח אחד האבות שראה את נפילתה, לזנק, לתפוס אותה ולשמור על ראשה, כך שאת הנפילה על הקרקע היא ספגה בעיקר בישבן.

מהפתח הזה נפלה הילדה. צילום: איתמר רותם

בצירוף מקרים מוזר וחריג, שהה באותו רגע פקח עירוני בפארק שחזה בהתרחשות. הפקח הוזמן על ידי הורים אחרים שטענו שהמתקן הספציפי (המופיע בתמונות) אינו בטיחותי וילדים עלולים לפול ממנו. כשהפקח הגיע הוא ראה את פוטנציאל הסכנה בפועל.

מדובר במעיין כוורת גבוהה, שאליה אפשר להגיע דרך גשרים ודרך טיפוס בחבלים, הכוורת מאוד קטנה, כך שברגע שיש לחץ של ילדים שם, אפשר לפול מטה דרך פתחי הכניסה של מטפסי החבלים.

"צרחתי כמו שלא צרחתי בחיי"

לאחר המקרה, אנסטסיה, אמה של הילדה, החליטה לכתוב פוסט על המקרה בו הזהירה הורים אחרים מהמתקן וכך כתבה: "הורים יקרים! היום קרה לנו נס באקו-פארק! בבקשה שימו לב שלא יקרה לכם!

"היום הבת שלנו עלתה על מתקן הגשרים, כמובן בליווי אבא שלה איתה, כי המתקן גבוה מאד. סה"כ הגשרים נראים מגודרים היטב ולא חששנו, אך כמובן לא עלתה לבדה. מסתבר כי במבנה האדום ממנו יורדים במגלשה הירוקה, יש 2 פתחים גדולים. כשמגיעים מהגשר חבלים, לא קולטים מיד את הפתחים האלו.

"בשבת בבוקר, יש יותר מילד אחד או שניים על המתקן והבת שלנו לקחה צעד אחד לאחור ופשוט צנחה מתוך הפתח בגובה של 4 מטר!

מהפתח הזה נפלה הילדה. צילום: איתמר רותם

"אני לא רוצה לתאר לכם את רגעי האימה לראות את הבת שלך מיטלטלת ומתהפכת בין החבלים כל הדרך לרצפה. אנחנו לא הורים היסטריים אבל מאד זהירים ותמיד ב7 עיניים שומרים על הבנות שלנו. פשוט רגע אחד שבו לא הספקנו להבין מה קורה.

"צרחתי כמו שלא צרחתי בחיי. לא מאחלת לאף הורה לראות מראה כזה. במזל גדול הילדה נחתה על הטוסיק, החבלים הצילו אותה מליפול ישירות על הרצפה.

"היה פקח עירוני במקום שראה את כל המקרה במו עיניו בעודו מתרחש. אני כל כך מקווה שזה יטופל בהקדם. המשטח בתוך המתקן שם לא מספיק גדול לכמויות הילדים שעוברות שם והפתחים הגדולים האלה זו פשוט סכנת נפשות! פחדתי כמו שלא פחדתי מימיי ולא הפסקנו לרעוד. בבקשה שימו לב.

"ותודה רבה לתושבים המקסימים שהיו במקום והרגיעו אותנו, תודה לאחד האבות שהגיב מהר והספיק לתמוך בה בשנייה שנחתה על הרצפה. אנחנו לא רוצים לחשוב מה היה קורה לולא זה הסתיים כפי שהסתיים היום. בבקשה היזהרו ושימו לב. רק רוצים למנוע שהורה אחר יחווה את זה."

מעיריית חדרה נמסר: "למתקן יש אישור בטיחות ממכון התקנים כנדרש. יחד עם זאת יצא צוות למקום לבדוק האם יש צורך בשיפורים והאם ניתן לבצע אותם".