בחוף אולגה מתרעמים על שילוט שהוצב במקום, ועל-פיו, המעבר ל"חוף הדתיים" אסור בהחלט, ועל העוברים על החוק יוטלו קנסות. השילוט נושא את הלוגו של "נחלים החברה לתיירות חדרה", ומודיע למתרחצים, כי הסוכה הימנית ביותר ברצועת החוף היא חוף נפרד. לבסוף מבהיר: "המעבר אסור בהחלט, קנסות מוגברים".

הסוכה הימנית בחוף אולגה שימשה מאז ומעולם כ"חוף הדתיים", שבו קיימת הפרדה בימי הרחצה ובשעות המותרות לרחצה, לנשים לחוד ולגברים לחוד. מכיוון שכך היה תמיד, והסטטוס קוו נשמר גם בלי צורך בקנסות, תוהים המתרחצים מדוע צריך היה בכלל להציב את השלט.

חוף הדתיים בחדרה. "שנים שאנחנו חיים בהרמוניה" | צילום: יאיר שגיא

"מה זאת אומרת: המעבר אסור?" שואלת השבוע תושבת גבעת אולגה, שמגיעה באופן קבוע אל החוף. "הרי אפשר ללכת מחוף אולגה, דרך הטיילת היפה שבונים, אל חוף כפר הים, והרבה אנשים נהנים לעשות את זה, גם כפעילות גופנית וגם כסתם טיול על החוף.

"אז עכשיו אסור לעבור לכפר הים דרך חוף הדתיים? את הקטע הזה הולכי הרגל יעשו בכדור פורח? שנים שאנחנו חיים כאן בהרמוניה בחוף, אף אחד לא מפריע, ואף אחד לא עושה דווקא, אז למה קנסות פתאום? זה נגד כל הרעיון של ים, שקט וחופש. אדם בא לנפוש בים ויקבל קנס?".

צ'יקו וקנין, מ"יחד למען אולגה" פירסם פוסט בנושא, בפייסבוק: "תושבי אולגה היקרים, תתכוננו - כל מי שיעבור בחוף הדתיים, יקבל קנס".

וקנין טוען, כי ידוע לכל שהסוכה הימנית משמשת כחוף הדתיים, והיא תמיד נשמרה ככזאת: "דורי דורות שזה ככה ותמיד כיבדנו את הדתיים, אז למה צריך שילוט מאיים כזה? הציבו גדר, וחסמו את הגישה לכפר הים. זה כבר ממש מוגזם. גם בקרב בני הנוער שלנו כאן יש כעס גדול, זה מעביר תחושה של פנאטיות".

וקנין סבור, כי הפרדת חוף הדתיים, באמצעים טכניים ועל ידי הגברת הפיקוח, מרמזת על הבאות: "חלקו הדרומי של החוף נמכר לחברת בנייה, ויהיה חוף פרטי. כבר חופרים ועובדים שם, אז מה שעושים כרגע עם חוף הדתיים זה היערכות להקטנת החוף ולצפיפות שתגיע. אחרת, אני לא רואה שום סיבה פתאום, עכשיו, אחרי עשורים שהסטטוס קוו בחוף נשמר בקפידה, לתלות שלט, לגדר ולאיים בקנסות. כך או כך, יש לנו בעיה בחוף אולגה, כי בקרוב מאוד צפויה בו צפיפות חסרת תקדים".

מהחברת נחלים נמסר: "השילוט בעניין הקנסות קיים כבר מהשנה שעברה, ומתייחס לכל מי שבוחר לעבור בתוך חוף הדתיים (על קו המים) בדרכו לחוף כפר הים, או ממנו. זה מקובל בכל הארץ, שכן מדובר בחוף נפרד. איננו רואים כל בעיה בהפרדת החוף, בייחוד על רקע העובדה שזה אינו פוגע בחוויית הבילוי של איש".