כריש חדרתי בסמוך לתחנת הכוח (צילום: איתמר רותם)

זה לא חלום: לא פחות ממצפה כרישים מקודם בימים אלה בפארק נחל חדרה, בנקודה בה הנחל נשפך אל הים, בסמוך לתחנת הכוח אורות רבין. כך הודיעה השבוע החברה לפיתוח תיירות חדרה (נחלים).

עוד בחורף 2017 סיפרה סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, במהלך סיור בפארק נחל חדרה, שיש לעירייה בעתיד כוונות להשקיע בבניית מצפה כרישים.

באותה התקופה השקעה זו לא היתה חלק מהתקציב העירוני, אך עתה, עם הפנייה למשרד התיירות וגורמים נוספים, מקווים בעירייה להשיג את התקציב לבניית הפרויקט.

הכרישים הרבים השוהים באזור שפך הנחל מהווים בשנים האחרונות אטרקציה לאלפי תיירים המגיעים במיוחד לפארק כדי לצפות בהם.

כיום, הדרך להגיע לנקודת התצפית, אינה נוחה ואינה נגישה לכל אדם, היא מצריכה טיפוס על אבנים ומשנה זהירות מגדר חלודה הנמצאת במקום.

המטרה במצפה תהיה לאפשר להגיע לנקודה באופן בטוח ונוח לכולם וכן הסדרה של כל נושא השיט והצלילה באזור בו שוהים הכרישים, אשר הפך פופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות.

בחודשי החורף מגיעים הכרישים אל שפך פארק נחל חדרה, מפני שהמים שמזרימים מתחנת הכוח "אורות רבין" אל הים חמים יותר בערך בכעשר מעלות מטמפרטורת מי הים הרגילים ובכך יוצרים "בית גידול" לדגים אשר משמשים מזון לכרישים.

פה אמור לקום המצפה (צילום: איתמר רותם)

"נחלים" הודיעה כי לשם הקמת התצפית לכרישים מהגדה הצפונית של הנחל, תשתף פעולה עם מגוון גורמים ממשלתיים וציבוריים כמו משרד התיירות, המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים, רשות הצלילה, חברת החשמל ועוד. 

ממשרד התיירות נמסר ל"מיינט חדרה": "לפני מספר ימים הוגשה בקשה (במסגרת חוזר מנכל 06/2018). הבקשה תידון בהתאם לכללי חוזר המנכ"ל ולקראת סוף שנת התקציב, תצא הודעה האם היא אושרה, ואם כן - באיזה סכום תתוקצב". 

שטים ומחפשים כרישים (צילום: איתמר רותם)