בריכת הגלישה בחדרה (צילום: איתמר רותם)

מתחם "מול החוף וילג"' שבחדרה חנך לפני ימים אחדים את בריכת גלישת גלים מבית חברת citywave הגרמנית. הבריכה מאפשרת גלישה במשך כל השנה ומייצרת גלים ברמה גבוהה המדמים ים.

הבריכה תיפתח באופן רשמי לקהל הרחב החל מחודש מאי. בעולם קיימות עשר בריכות בלבד מבית citywave כאשר הבריכה החדשה היא הבריכה הגדולה ביותר (10/20 מטר) הקיימת.

בריכת הגלישה החדשה צפויה להיות מוקד עליה לרגל לחובבי גלישה מקצועיים וחובבים מכל רחבי הארץ. כמו כן, מתחם בריכת הגלישה כולל טריבונות מעץ לטובת מי שמעוניין לצפות בגולשים ואירועים שיתקיימו במקום.

מונדה קנצפולסקי בבריכה (צילום: איתמר רותם)

טכנולוגיית ה'מים עמוקים' הייחודית של CITYWAVE מאפשרת גל בגובה 1.5 מטר עם לחץ מקסימלי. תנאים אלו מבטיחים חווית גלישה יציבה, בטוחה ומבוקרת (הקירות הצדדיים ורשתות הזרימה האחוריים רכים).

ניתן לשנות את כמות המים והנפח שלהם על מנת להתאימם לכל רמת מיומנות ולכל משתמש. בין אם מתחילים, מתקדמים או מקצוענים. המערכת קלה להתאמה ותוך מספר שניות ניתן להחליף את ההגדרות כדי להתאים לכל מצב: גל קטן עם פחות לחץ ופחות מים למתחילים לעומת גל גדול עם לחץ מירבי וכמות מים גדולה למקצוענים.

בזכות מערכת ה'מים עמוקים', יכולה הבריכה להעניק תנאים דומים לים. לכן היא מאפשרת שימוש בגלשן רגיל עם סנפירים. בבריכה ניתן לגלוש עד חמישה עשר גולשים בסשן שאורך 45 דקות והיא מתאימה מגיל 8 מגובה 1.1 ומעלה.

מייסד החברה והמהנדס ריינר קלימאסצסקי אמר ל"מיינט חדרה":  "את ההשראה ליצור בריכת מים לגלישת גלים קיבלתי מנהר ה Eisbach במינכן. שם כל שנה אלפים גולשים וגם אני גלשתי כשהייתי צעיר יותר. בתור מהנדס חשבתי איך אפשר להביא את הגלישה הזו לעוד מקומות בעולם וכך התחלתי לתכנן את הבריכה הראשונה עוד לפני שבע שנים. הבריכה בישראל היא הבריכה הכי גדולה שלנו".

ניתן לגלוש מגיל 10. בריכת הגלישה בחדרה (צילום: איתמר רותם)

בהשקה נכח גם שיין באשיין, אלוף עולם לשעבר בגלישת גלים המתגורר בהוואי. הוא הגיע לראשונה לישראל במיוחד לחדרה עם שני בניו ואשתו, גולשי גלים בעצמם. כל המשפחה מייצגת את חברת CITYWAVE ברחבי העולם. כמו כן, הגיעה אלופת גרמניה לנוער, ינינה ואלוף נוסף מיפן, ואפשר לראות חלק מביצועיהם בברכה בסרטון המצורף.

מישראל הגיעה להתנסות גם מונדה קנצפולסקי, גולשת גלים שהתחרתה בעבר בתוכנית "המרוץ למיליון", שאמרה "חווית הגלישה בבריכה היא שונה מהים, אך בהחלט מהנה".