המארגנים. מקווים לשחזר את ההצלחה | צילום: אלבום פרטי

חברי הקהילה הגאה בחדרה אינם מתכוונים לוותר. לאחר שבשנה שעברה לא התקיים מצעד הגאווה בעיר, בשל חוסר תקציב, הם נחושים להשיב את המצעד לרחובות העיר. כדי להשיג תקציב מינימלי למצעד, הם ישיקו בעוד כשבוע פרויקט גיוס המונים בהדסטארט, שבעזרתו הם מקווים לאסוף עשרת אלפים שקלים

קראו גם >> רוצים מצעד גאווה בחדרה: :אנחנו גם חלק מהעיר"

שובל חכמון, 21, רכז התא הגאה בחדרה, שהיה ממארגני המצעד לפני כשנתיים, אומר: "כל עניין הנראות הפריפריאלית בקהילה מתחיל באחרונה לתפוס תאוצה. זה התחיל במצעד בחדרה, בבאר שבע, בחיפה, והשנה לראשונה יתקיים מצעד בכפר סבא.

"גם ברמת גן יתקיים אירוע גאווה, ולאט לאט מצטרפות עוד ערים לפעילות. בחדרה מתקיימת פעילות להט"בית, ולכן החשיבות הגדולה של מצעד גאווה בעיר. שבני נוער יראו ויידעו שיש להם כאן עם מי לדבר ועם מה להזדהות".

נוגה אוזן, 22, ממפיקות האירוע ופעילה בתא הגאה, מוסיפה: "כמי שהיא חלק מקהילת הלהט"ב, לי ולחברים שלי היה קשה מאוד לגדול בחדרה. מכאן חשיבות המצעד דווקא בפריפריה, שבה ממש לא מובן מאליו לצאת מהארון".

צילום: אסף פרידמן

צעיר ממארגני המצעד, שבחר שלא להזדהות, מוסיף: "כנער בארון, הידיעה שפועלים בעיר ארגונים גאים ושהתקיימו מצעדים, עזרה לי מאוד. אני לא יכול לתאר בכלל את התחושה הטובה בידיעה שאתה לא לבד בעולם, וזה עוד הרבה לפני שיצאתי מהארון, או הצהרתי על נטייתי המינית. לכן, חשוב לנו מאוד להוציא לפועל את המצעד".

"לפני שנתיים הפקנו מצעד מוצלח מאוד, והגיעו אליו כ-350 איש. בסיומו התקיים אירוע מוצלח, שכלל די-ג'יי ולא פחות מארבע אומניות דראג, שהופיעו בהתנדבות", מסביר חכמון. "השנה היינו רוצים לקיים משהו מכובד יותר, והשאיפה היא גם להביא זמר או זמרת לאירוע הסיום. בשביל זה צריך תקציב קצת יותר גדול. אנחנו מקווים מאוד להשיג את התקציב הנדרש, ונשמח לכל סיוע שהציבור יושיט לנו".