מועדון שחר השבוע (צילום: איתמר רותם)

בטקס חגיגי במעמד ראש העירייה ויו"ר הנהלת מתנ"ס גבעת אולגה וחבר המועצה אליהו בוסקילה, ייפתח היום (25.4) ב-15:30 מועדון שחר ע"ש שחר אואד ז"ל.

המועדון נמצא ברחוב שבטי ישראל בשכונת גבעת אולגה. הוא יופעל על ידי המתנ"ס השכונתי משעות הבוקר ועד הלילה וייתן מענה בשעות הבוקר לגמלאים, נשים אחרי לידה דרך סדנאות, ואחר הצהריים יופעל ברוב ימי השבוע כמועדונית לילדי השכונה ובשעות הערב יופעל לטובת הנוער בשכונה.

במשך מספר שנים היה המועדון סגור ועתה, לאחר השיפוץ, יהיה שם חדר פעילות גדול וחדר פעילות קטן, משרד, מטבחון ושירותים.

כרגע לא מתוכננים במקום חוגים, אלא רק מהשנה הבאה (מספטמבר) והפעילות הראשונית תהיה קהילתית סביב צרכי התושבים, כמו מועדון קהילתי פתוח, הרצאות שונות ופעילויות נקודתיות בשוטף.

מועדון שחר השבוע (צילום: איתמר רותם)

איה אנגל, מנהלת מתנ"ס גבעת אולגה אמרה: " קיבלנו את המנדט להפעיל את מועדון שחר  מעיריית חדרה ואנחנו מאוד שמחים לאפשר לתושבי השכונה להגיע למועדון קהילתי הקרוב לביתם. בחודשים האחרונים דאגנו לנראות ותיקונים במועדון בשיתוף עם העירייה ורכשנו ציוד מתאים להצטיידות ולהפעלת המועדון עבור הקהילה."

מועדון שחר קרוי  ע"ש שחר אואד ז"ל. שב1987 כשהיה בן 14 התחשמל למוות במקלט הצמוד למועדון בזמן שהמקלט היה מוצף מים. לפני כשבוע, צ'יקו וקנין, הפעיל החברתי מ"יחד למען אולגה"  שהיה חברו של שחר אואד ז"ל, יחד למקלט הצמוד למועדון ומצא אותו מוזנח, מוצף במים, ומסריח באופן שמקשה על הנשימה ולא מאפשר שהייה בו.

מועדון שחר השבוע (צילום: איתמר רותם)

מבדיקת מיינט בשבוע האחרון, נצבעה דלת המקלט מחדש, כמו כן הוחלף מנעול הדלת, כך שלא ניתן לראות את מצבו מפנים ולכן פנינו אל העירייה לברר האם ישופץ גם המקלט?

מעיריית חדרה נמסר: "השיפוץ במקום החל ויסתיים לאחר שיושלמו העבודות".