-
עבודות בדרך יוליאנה (צילום: איתמר רותם)
החברה הכלכלית חדרה ציינה בפנייתו של תושב העיר, כי דרך יוליאנה בחדרה, אשר צפויה לשדרג משמעותית את התנועה ממערב למזרח העיר, תפתח על פי התכנון המחודש בעוד כחודש וחצי. 
"בשל ההחלטה להארכת הכביש עד רחוב שקמונה, הקטע הראשון יפתח בתחילת חודש יוני", נמסר מהחברה. "נדאג לעדכן בהתקדמות הפרויקט ולסיימו על הצד הטוב ביותר ככל האפשר". 

בחודש יוני 2017 החלה החברה הכלכלית חדרה הודיעה בפיתוח הכביש המכונה "דרך יוליאנה". מדובר בפרויקט המורכב מרבדים רבים שיוסיפו לרווחת תושבי האזור, אך בשל כך, זמן סיום העבודות על הכביש היה מוערך כבשנה.

בחודש אוקטובר 2017 פרסמנו כאן ב"מיינט חדרה" על חשש לעיכוב בעבודות וטענות שונות מצד גורמי אופוזיציה בעיר, כשאז טרם היה ידוע מועד סיום העבודות - גם לא של המקטע הראשון.

הדמיית דרך יוליאנה באדיבות החברה הכלכלית חדרה

התוואי שעליו נסלל הכביש נמצא באותו תוואי הניקוז של מי הגשמים, כך שכל פעם שיש שיטפון, כל המים של העיר מתנקזים לתוואי זה.

כחלק מהפרויקט, מסדירים קודם את הניקוז בחלק הצפוני של העיר, דבר שיתרום באופן כללי לכל תושבי צפון העיר בימים הסוערים. בנוסף, כולל הפרויקט העתקת קווי חשמל, מה שמצריך תכנון ומיקום מחדש של הקווים.

צביה חן, תושבת בית אליעזר, חוזרת ומבקשת מעירית חדרה שקיפות בנושא זה. "אני פונה שוב לעירית חדרה על כל שלוחותיה -החברה הכלכלית , מחלקת תפעול ועוד, לשתף את תושבי בית אליעזר בעתיד השכונה. התוכניות, הכבישים, התרבות ועוד, להציף את המידע ולא לשמור אותו אצלה. אף אחד לא מיידע אותנו. אנחנו שחיים כאן כל יום, צריכים לעמוד בפקקים ולחכות למי? למה? כתושבת השכונה חשוב לי לדעת מה מתוכנן לשנה, חמש, 10 ו-20 השנים הבאות. אני שוב פונה לעיריה לערב אותנו התושבים בהחלטות בעתיד השכונה".