במשך 32 שנה פעלה חנות  "אומניות לכל " בלב רחוב הנשיא. זו היתה חנות מיוחדת שנועדה לשרת את אמני חדרה, באם מדובר בציירים, פסלים מעצבים  וגם אנשים שנהנו ליצור במו ידיהם היו מלקוחות הקבע של החנות.

לאחרונה, החליטה בעלת החנות אסתר בעדני ,לסגור את החנות ולצאת לפנסיה,  אך עדיין לא מתכוונת לנוח לאורך זמן, אלא מחפשת אתגר חדש, עבודה חדשה שבה יש נתינה, במיוחד עבודה עם ילדים.

פה היתה החנות | צילום: איתמר רותם

עבודה עם ילדים לא זרה לאסתר. במשך 12 שנה, היתה הגננת של גן יהושע בחדרה אך לאחר שהתגלו אצלה  בעיה במיתרי הקול שהקשתה עלייה לדבר לאורך זמן, עזבה אסתר את הגן וב-1986 פתחה את חנות  "אומניות לכל". תחילה החנות היתה ברחוב הגיבורים 88, אך לאחר תקופה של שנה, עברה אסתר למיקום מרכזי וגדול אל רחוב הנשיא מספר 54.

במשך 32 שנה היתה פתוחה החנות שנסגרה לפני כחודשיים ב31 למאי. במשך שנים נתנה אסתר עצות לאלפי לקוחות שבאו והתענינו ביצירה עצמית.

זה מה שנשאר | צילום: אסתר בעדני

היא מספרת: "לקוחות היו ממשיכים להגיע אלי כי הייתי ייחודית במתן פתרונות,  למשל להסביר להאריך חצאית או לעצב וילון בצורה מסוימת, לא תמיד למחשב יש פתרונות ואנשים חיפשו גם לשמוע עצה אישית מבעלת ניסיון. תמיד אהבתי את מלאכת יד ועם השנים בחנות צברתי עוד ועוד ניסיון".

אך בכל זה, מספרת אסתר כי לא התרגלה לעידן הדיגיטלי. "היום חלק מהאמנים עברו ליצור בעזרת תוכנות מול המחשב,  גם לילדים משחקי המחשב בטאבלט קורצים יותר מעשייה פיזית.

"בשנים האחרונות החלו פחות ופחות לקוחות לפקוד את החנות גם בגלל שנפתחו חנויות של סחורה בשקל באזור הסמוך וגם בגלל שיותר ויותר קשה נהיה למצוא חנייה באזור. השכירות רק המשיכה לעלות, אז לפני שאגיע למצב בו אני מפסידה, החלטתי שזה הזמן לסגור, לצאת לפנסיה ולחפש אתגרים חדשים".

זה מה שנשאר | צילום: אסתר בעדני

את מה שנשאר מהמלאי לקחה אסתר לביתה ובימים אלו, מוכרת את מה שנשאר במכירת חיסול אחרונה. סרטי סטן, סרטי תחרה, סרטי אלכסון, בדים, סקווצ'ים, כריות לכותפות, סרטי קיווץ לוילונות , מוצרי דיסקיט, קנבסים, מכחולים, צבעי אקריליק, צבעי בד, צבעי עץ, חוטי רקמה לכיפות ולגובלנים, דברי אומנות ועוד.

למעוניינים ניתן ליצור קשר עם אסתר בעדני דרך הפייסבוק שלה.