שר האוצר משה כחלון בחדרה (צילום: אלעד מלכה)

שר האוצר ויו"ר 'כולנו', משה כחלון, הגיע לטקס הממלכתי בחדרה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. כחלון: "במשך עשרות שנים, הגיעו לכאן עוד ועוד גלים של חלוצים, ביניהם הוריכם וגם הוריי".

עוד אמר שר האוצר כחלון, נציג ממשלת ישראל בטקס בחדרה כי "ראשוני החלוצים הגיעו לכאן, לחדרה, בעליה הראשונה ויבשו ביצות במקום בו אנחנו עומדים. במשך עשרות שנים, הגיעו לכאן עוד ועוד גלים של חלוצים, ביניהם הוריכם וגם הוריי".

עוד הוסיף, השר כחלון: "כולם באו עם הרבה ציונות ואהבת הארץ אך חיו חיים לא פשוטים. יחד עם זאת הצליחו לבנות עיר לתפארת ואין לי ספק שהם היו גאים לראות את המדינה שלנו היום. אבל המחיר ששילמנו על כך הוא מחיר עצום. אתם חיים יום יום את המחיר הזה.

"היום, אני מבקש להצדיע לכל מי שהקריבו את חייהם למען תקומת הארץ וביניהם מאתיים ארבעים ושמונה חללי ישראל הקבורים כאן בבית העלמין בחדרה, מאה ואחת המשפחות שנוספו למשפחת השכול השנה, ולכל מי שנכונים לאותה הקרבה מדי יום ומדי שעה גם היום".

שר האוצר משה כחלון בחדרה (צילום: אלעד מלכה)

במישור הלאומי אמר כחלון כי "מדינת ישראל לא תאפשר הקמת בסיס איראני קדמי בגבול הצפון ובוודאי שלא פגיעה בריבונותה על ידי ארגוני טרור במסווה אזרחי בגבול הדרום".

השר כחלון גם קרא לאחדות הממשלה: "דווקא ביום הזה צריך להגיד בקול ברור: הנהגת המדינה צריכה להוביל את החברה הישראלית תוך יצירת אחדוץ בעם ישראל".

לסיום, פנה שר האוצר למשפחות השכול: "לכם המשפחות: קבלו את ידינו התומכת, את אהבתנו ואת התחייבותנו להיות ראויים יותר לקורבנכם".