כלביית "חדרה אוהבת חיות" (צילום: לירן טטרו)

מה יעלה בגורל כלביית חדרה (חדרה אוהבת חיות)? הכלבייה הותיקה אשר טיפלה במאות כלבים במרוצת השנים, עלולה להיוותר בסוף ללא מקום חדש, במקום מקומה הנוכחי ביער חדרה בסמוך לרכבת.

קראו גם: "עיריית חדרה מוותרת על עמותה שהצילה אלפי כלבים בלי בית"

קק"ל, בעלת הקרקע, דרשה מהעמותה להתפנות מהמקום בטענה כי היא לא אמורה להימצא שם. בכלבייה כבר תכננו להתפנות לאחר מאבק לא קצר, אך מקום חלופי טרם נמצא להם.

בהודעה שיצאה היום מטעם הכלבייה נכתב: "אחרי מספר הצעות להעביר את הכלבייה הממוקמת ביער חדרה, הצעות אשר כולן נדחו מסיבה זו או אחרת, קיבלתי את ההכרה... אנחנו לא מעניינים.

בכלבייה הוסיפו: "הצעה לשטח ברח' עין גב צמוד ליער? - השטח ניתן למועדון קהילתי. שטח מאחורי כיבוי אש? - ראש העיר לא אישר. ההצעה האחרונה הייתה לשטח באיזור התעשייה. זו התשובה שקיבלנו לאחרונה מוועדת ההקצאות. פנייתי לראש מדור נכסים נענתה: "אין מקום בתכנון של חדרה לכלביה".

בכלבייה חתמו: "יופי, בעיר שבה ההסגר העירוני מאכלס 2-3 כלבים מהסגר נשיכה...בעיר שבה יש עמותה נפלאה שמחזיקה כ-30 כלבים ועל דלתה מתדפקים עשרות ביום...עמותה עם כלביה שמהווה מוקד משיכה ודוגמא לכלביות אחרות, בעיר הזו אין מקום לכלביה".

בכלבייה אף תקפו את החלטת קק"ל וביקשו מעוקבי וחברי הכלבייה לשתף את ההודעה הזועמת.

מעיריית חדרה נמסר: "לעמותה הוצעו במהלך השנתיים האחרונות שלושה תאי שטח כמקומות חלופיים, אולם העמותה דחתה את כל ההצעות  מטעמי "נוחות" ותאי השטח שהוצעו, כבר הוקצו למטרות אחרות. מי שמפנה את העמותה מהשטח בו היא פועלת, היא קק"ל ולא עיריית חדרה".