הפגנת הדמוקרטי חדרה מול העירייה (צילום: איתמר רותם)

לאלה שהגיעו הבוקר אל הקומה השלישית של עיריית חדרה, הקומה בה יושבת כל הנהלת העיר, מלשכת ראש העירייה, דרך הדוברות, סגני ראש העיר והמנכ"ל, ציפה מראה מוזר.  

יותר מעשרה ילדים ישבו במעגל ובשקט מופתי ליד הכניסה לחדרו של מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, וחיכו לתום הפגישה של ועד עמותת בית הספר עם אנשי העירייה בניהם המנכ"ל, מהנדס העיר, ראש אגף החינוך ובכירים נוספים, שדנו על אפשרות התקצוב שהעירייה יכולה לתת לבית הספר, זאת בכדי לצאת לבינוי שלב ג' במתחם עליו הוא יושב.

במשך תקופה ארוכה טענו בועד שהם ניסו להגיע לפגישה כזו עם בכירי העירייה ועתה, לאחר שתי הפגנות והשבתות נועדו הצדדים.  

התלמידים ממתינים מחוץ ללשכת המנכ"ל בחדרה (צילום: איתמר רותם)

לילך פלג – יו"ר ועד עמותת בית הספר, יצאה מהפגישה עם בשורות לילדים ולהורים. פלג: "המנכ"ל של העירייה הבטיח לנו, יחד עם המהנדס, לתת מיליון וחצי שקלים עוד במהלך שנת הלימודים הזו. יחד עם 9.5 מיליון שקלים שהקצה כבר לפרויקט משרד החינוך, נוכל לתכנן ולראות איך יוצאים לדרך. זה יצריך תכנון מחדש, כי בשנים האחרונות עלויות הבנייה עלו באופן משמעותי".

לאחר הישיבה ירדו הילדים וחברי ועד העמותה אל רחבת העירייה, שם הסבירו ליתר המוחים את המצב ואף נתנו לילדים להתבטא ולהגיד את דעתם לגבי המשך ההפגנה.

אל ההפגנה הגיעו גם טל אליהו, מ"מ מקום ראש העירייה וחבר מועצת העיר  יניב דרי, כדי לשמוע ולהקשיב לטענות הורים. בהמשך, אף המנכ"ל זיגדון ירד ומלשכתו והסביר להורים באופן אישי את עמדת העירייה ואת התהליכים והקשיים בהשגת התקציב הנדרש.

המנכ"ל יעקב זיגדון וחבר המועצה יניב דרי עם ההורים (צילום: איתמר רותם)

"אחת הבעיות שיש כיום היא יותר מדי בתי ספר קטנים בחדרה", אמר זגדון לאחת האימהות.  "אצלי אין פוליטיקה במשרד, אבל חשוב להבין שכל תהליך של אישורי תקציב עירייה , הוא תהליך מורכב  ולא נעשה כלאחר יד".

ההפגנה התפזרה בשקט כשהילדים וההורים נסעו לבית הספר כדי להמשיך בדיון על הצעדים הבאים. וועד העמותה שלח הודעה לכל הורי הילדים של בית ספר, שלא נכחו היום בהפגנה.

ההפגנה ליד עיריית חדרה (צילום: איתמר רותם)

"קהילה יקרה, השבתנו, הפגנו, פתאום מנכל העיריה מהנדס העיר ראש אגף חינוך ובכירים נוספים מצאו זמן לשבת אתנו", נכתב בהודעה. "הפגישה הובילה להתקדמות מסוימת ולכך שאגף ההנדסה יעבוד על תכנית הבינוי על מנת לצמצם עלויות ולעמוד בתקציב נמוך יותר. מנכ"ל העיריה התחייב בפנינו על 1.5 מיליון שח מהעירייה בנוסף ל-9.5 מיליון ממשרד החינוך. אך אסור לנו לנוח בנושא, חייבים להמשיך ולהפעיל לחצים כבדים על העיריה עד לבינוי בשטח. לשם כך אנו זקוקים לכולכם, לשיתופים, למחאה בפייסבוק העירייה ולקשרים בעירייה".