בשיתוף עם עיריית חדרה והסוכנות היהודית הוקמה במרכז הצעירים העירוני "טורבינה",  קהילת סטודנטים, המונה 20 סטודנטים מחדרה.
הקהילה, הראשונה מסוגה בחדרה, הוקמה במסגרת התוכנית "בוחרים מחר" של הסוכנות היהודית, במטרה לחזק את מעורבותם של צעירי העיר, ופעילותם למען שיפור איכות החיים ושביעות הרצון ממקום מגוריהם.

"טורבינה"

חברי הקבוצה, סטודנטים לתואר ראשון, התקבלו לתוכנית לאחר שעברו מרכזי הערכה וראיונות אישיים, ונבחרו הודות לכישוריהם החברתיים ולמחויבות שלהם לקידום העיר, במטרה לקדם ולשפר את חיי הצעירים בעיר.

הסטודנטים והסטודנטיות שנבחרו לתוכנית מתגוררים בחדרה, בעלי מוטיבציה, ובעיקר רצון לעשייה בתחומי החיים החשובים להם, כגון מקומות בילוי, מקורות תעסוקה ודיור בר השגה.

בימים אלה עוברים הצעירים תהליכי גיבוש והכשרה, הכוללים יציאה לשטח כדי להבין יותר טוב את צורכי הצעירים בעיר, מפגשים עם מובילי שינוי חברתי, היכרות עם הנעשה בארץ ומפגש עם דמויות משמעותיות בעיר. מתוך הלמידה וההיכרות עם שותפים פוטנציאלים, יבחרו הצעירים את הפרויקטים המעניינים אותם ואשר אותם ירצו לקדם ולהוביל.

במרכז הצעירים העירוני מציינים כי עשייה המגיעה מהשטח, ביוזמה ובכוחות מקומיים, היא הדרך היעילה ביותר לחבר את הצעירים באופן משמעותי למצוי והרצוי.

מרכז הצעירים העירוני "טורבינה" פועל במסגרת העמותה העירונית "פנאי העיר", ומציע לצעירי העיר מגוון תוכניות ואפשרויות לפיתוח אישי ותעסוקתי, וכן מסייע בהקמת קהילות ובעידוד עשייה חברתית.