פסטיבל האביב 2018 בחדרה (צילום: איתמר רותם)

תחת מזג אויר חמים ונעים ביקרו השבוע (3.4) אלפי אנשים בפסטיבל האביב בפארק נחל חדרה. מאות משפחות הגיעו מכל רחבי הארץ לחגוג בחדרה ונהנו מכניסה חופשית ומתחמים רבים של סדנאות יצירה, הפעלה ומפגש עם בעלי חיים.

השנה הופק הפסטיבל על ידי "נחלים" בסימן ההתעוררות הגדולה של הטבע באביבף, דבר שבא לידי ביטוי גם בסיורים המודרכים שאורגנו ברחבי הפארק למשפחות ובשחקנים עם תלבושות וקביים גבוהים ששעשעו את הילדים.

מתחם בעלי חיים וחיות אקזוטיות היה פופולרי במיוחד. במתחם פגשו הבאים איגואנת ענק, חרדונים נחשים וצבים שאת כולם יכלו ללטף, בנוסף היה פינת ליטוף "רכה" יותר בה הילדים הקטנים קיבלו בסלסלה, ארנבים ושרקנים לליטוף.

לאוהבי הכלבים היה את מתחם "כלבי החילוץ וההצלה" בחסות 'ההתאחדות הישראלית לכלבנות',  -שם הוצגו מופעי ספורט, תצוגות תכלית של חילוץ והצלה ע"י כלבים ותרגילי משמעת והגנה. בסמוך היה גם מתחם בו היו מספר גזעי כלבים נדירים בארץ, והילדים יכלו להתרשם וללטף את הכלבים השונים.

מתחם פופולרי נוסף היה סדנת שזירת פרחים. במתחם יסמין וצוות מעובדיה העבירו למשתתפים קורס מזורז בשזירת פרחים. 'שותלים בפארק' – היתה פעילות נוספת למשפחות המערבת פרחים בה הילדים וההורים שתלו פרחים במהלך הסיור המודרך בפארק.

פסטיבל האביב 2018 בחדרה (צילום: איתמר רותם)

על הבמה מרכזית בפסטיבל הופיעו כוכבי ילדים, להקות מקומיות, ונערכו הפעלות מגוונות, תחרויות היתוליות ומשחקי במה לכל המשפחה, בסמוך לבמה היו מתקני גם ג'ימבורי ומתנפחים לילדים.

הגעה בכלי רכב פרטיים לחנייה הצמודה לפארק אופשרה רק לבאים הראשונים והחניון הצמוד לפארק התמלא עד מהרה. המשטרה כיוונה את המגיעים לחניון סמוך לחוף הדייגים, משם, מחניון כפר הים, וגם מרחבי חדרה, דאגה העירייה לשאטלים הלוך וחזור לפסטיבל.  

פסטיבל האביב 2018 בחדרה (צילום: איתמר רותם)

בשלב מסויים, בשעות השיא של המבקרים, בסביבות 11-12 עצרה המשטרה את הכניסה לבאים עקב עומס הבאים ונוצרו פקקים בסמוך לכניסה ובכבישים המובילים אל הפארק. גם בשנה שעברה היה מקרה זהה באותן שעות ולקראת השנה הבאה, יש לקוות שיופקו לקחים. לאחר השעה 12 וחצי, השתחרר העומס והכניסה הותרה מחדש עד סופו של הפסטיבל בשעה 17.

המבקרים הקבועים בפארק נחל חדרה שמו לב למתחם המשחקים החדש שהושק בפארק ובו גם מתקני שעשועים המונגשים גם לנכים. מתחם הפסטיבל עצמו היה אף הוא נגיש לבעלי צרכים מיוחדים.