מתקני כושר לציבור הרחב. הגן החדש בבית אליעזר (צילום: איתמר רותם)

בשורות משמחות  לתושבי בית אליעזר, בימים הקרובים יושלם בתוך גן קפלן, הנמצא ברחוב העצמאות, מתחם עם מגוון מתקני כושר ייחודי בעיר.

מדובר במתקני כושר הפועלים תחת עומסים של משקל הגוף שבשנים האחרונות נהיו נפוצים יותר ויותר בגנים ציבוריים בארץ ועתה, המתחם הגיע גם לבית אליעזר. מדובר בפרויקט מיוחד שאירגן ותכנן ועד השכונה, שאף השיג את המימון לכך באופן עצמאי.

הועד השכונה של בית אליעזר הוא אגודה שיתופית והתקציב שהשיג למתחם הגיע ממקור מפתיע.

לפני כשנתיים, הגיש הועד לועדה לתכנון ובנייה התנגדות לפרויקט של חברת "אפריקה-ישראל" שבונה מתחם מגורים בבית אליעזר, הועד דרש לשנות כל מיני נקודות בפרויקט המגורים. ההתנגדות שהגיש התקבלה ובעקבות כך, יצא הועד למשא ומתן ארוך מול עורכי הדין של "אפריקה-ישראל".

במשא ומתן ביקשו בועד כסף מ"אפריקה-ישראל" כדי שיושקע חזרה בשכונה עבור התושבים ובתמורה הם יאשרו את התנאים לבניית מתחם המגורים. בסיכום המשא ומתן הסכימו ב"אפריקה-ישראל" לשלם סכום כסף שאותו בחר ועד השכונה להשקיע במתחם הכושר בגן קפלן.

"עברתי וראיתי בתל אביב כל מיני מתקני כושר, ואז ישבתי עם הקבלן  מומחה בתחום ותכננו את הכל " מספר ארז גרובנר- יו"ר הועד השכונתי של בית אליעזר ומוסיף: "זה היה תהליך ארוך של חצי שנה בערך שבו בחרנו את המתקנים הנכונים ותכננו את המתחם כדי שיתאים במיוחד לתושבי השכונה, יש פה בקרוב ל12 מתקנים, ביניהם מתקן ראשי שעליו יש מספר אלמנטים והוספנו גם מתקן לילדים, כדי שלילד תהיה תעסוקה בזמן שאחד מהוריו מתאמן.

"יהיו מגוון מתקנים לטווח גדול של גילאים. אין בחדרה עוד גן ציבורי שכזה, בימים הקרובים תסתיים הבנייה ונזמין את כל התושבים, אולי אפילו נעשה גם טקס חגיגי קטן להשקת המתחם".

מתקני כושר לציבור הרחב. הגן החדש בבית אליעזר (צילום: איתמר רותם)

מתקני כושר לציבור הרחב. הגן החדש בבית אליעזר (צילום: איתמר רותם)