במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן התקיים בחדרה האירוע השנתי לציון שבוע המאבק באלימות כלפי נשים. האירוע התקיים באולם "רנה שני", בהשתתפות סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, מנהלת אגף הרווחה זיוה הימברג, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה רויטל פוקס, יו"ר נעמ"ת מרחב שומרון ויו"ר מועצת הנשים שרה גובס, יו"ר ויצו חדרה טובה כהן, נשיאת הדסה חדרה מיכל ברודני, מנהלת המרכז לשלום המשפחה שוש זיידי, קצין פשעים תחנת המשטרה חדרה פקד כרמל ואהבי, ומנהלת התוכנית "עיר ללא אלימות" דבורה עמר.

במרכז הערב עלתה ההצגה "שייכת" המבוססת על יומניה של אחת מנשות גואל רצון, יהודית הרמן, אשר נשאבה לכת כשהייתה בת 17 בלבד, והוצאה משם ביום אחד ובבת אחת כשהייתה בת 29 עם חמישה ילדים. בסיום ההצגה סיפרה הרמן על חייה בכת, היציאה וההסתגלות לחיים החדשים, וענתה לשאלות הקהל.

האירוע התקיים בשיתוף תוכנית "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון הפנים, המרכז לשלום המשפחה באגף הרווחה של עיריית חדרה, מועצת נשים, ויצו, נעמ"ת ונשות הדסה.

אלימות כלפי נשים היא תופעה חברתית רחבה, שאינה קשורה למוצא אתני, מצב סוציואקונומי או רמת השכלה. האלימות מאופיינת בהפעלת כוח כלפי נשים ויכולה לבוא לידי ביטוי באלימות מילולית, כלכלית, התעללות נפשית ופיזית או תקיפה מינית.

לאור החשיפה להשלכות הקשות ולהיקפי תופעת האלימות כלפי נשים, הכריז האו"ם בדצמבר 1999 על ה-25 בנובמבר כיום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים.

מטרת היום הייתה להדגיש את האחריות והמעורבות של כל אחד ואחת לתמוך ולעודד נשים לספר על אלימות שהן חוות ולקבל כלים וסיוע להתמודדות. מדובר גם באחריות קהילתית, העברת מסר לכל תושב שלא להעלים עין מאירועי אלימות בסביבתם, לדווח ולשתף את הגורמים המוסמכים ברשות.

כמו כן, נעמ"ת והסתדרות חברו לפרויקט "בואו נעבוד על זה", שמטרתו העלאת מודעות לנושא במקומות העבודה והפניית נשים מוכות לקבל עזרה מקצועית.

המרכז לשלום המשפחה באגף הרווחה של עיריית חדרה, הינו מרכז אזורי הנותן מענה טיפולי ומרכז מידע וידע בנושא האלימות במשפחה. המרכז פועל בתחומי טיפול, ייעוץ והדרכה לצוותים בקהילה, עבודה מערכתית עם השירותים השונים בקהילה והסברה ומניעה בהקהילה.

התוכנית הלאומית "עיר ללא אלימות" נבחרה לשמש כתוכנית הדגל של ממשלת ישראל ושל המשרד לביטחון הפנים בתחום ההתמודדות עם התנהגות אנטי-חברתית ואלימות. התוכנית בחדרה שמה דגש על המאמץ לגיוס תושבים לנטילת חלק פעיל במאבק באלימות ובפשיעה, מתוך תפישה שהתושב הוא לא רק מי שצורך שירותים שנועדו להגביר את ביטחונו, אלא גם משאב חיוני במאמץ להעלאת תחושת הביטחון ואיכות החיים בעיר.

דבורה עמר: "על אף שנראה שאנו חיים בעידן מודרני ושהמודעות לנושא בשיאה, חשוב להמשיך ולהעלות ככל האפשר את המודעות לנושא המאבק באלימות נגד נשים. אלימות לא נפסקת מעצמה, יש לעצור אותה. צריך לעזור לצאת ממנה, ובחדרה אנו פועלים כדי לשים סוף לאלימות במשפחה ונגד נשים".