השלט בחדרה (צילום: שרה טיילר מדמון)

מספר לא מבוטל של תושבי חדרה היו מופתעים ואף מבוהלים לראות ביממה האחרונה (28.12) בחדרה שלטים עם כיתוב בערבית על רקע שחור המעורר קונוטציות לפרסומים של דאע"ש.

שלט כזה נתלה ליד מסעדת רפי בצומת בסמוך לפנייה לשכונת נווה חיים ושלט נוסף הוצב גם ביציאה מבית החולים הלל יפה. מביני השפה הערבית נלחצו אף יותר שהבינו שמה שנכתב בשלט הוא "תתכוננו, אנחנו בדרך".

מדובר בפרסומת לעונה השנייה של הסדרה המצליחה "פאודה" שתחל ביום ראשון ה31 לדצמבר. פאודה מציגה את חייהם המורכבים של לוחמי יחידת המסתערבים בצה"ל המנהלים מרדפים אחרי מחבלים ומבוקשים בתוך עומק הכפרים והערים הפלסטיניות.

הפוסט מהפייסבוק (צילום מסך)

הסדרה, זוכת 6 פרסי אופיר, שאותה יצרו העיתונאי אבי יששכרוף והשחקן ליאור רז, עלתה לשידור לראשונה בפברואר 2015 ב-yes ומאז נרכשה לשידור בינלאומי על ידי נטפליקס.

בעקבות השלטים הועלו לקבוצות הפייסבוק של חדרה צילומים ואיתם תהיות על מהות הפרסום החריג. תגובות התושבים שלא היו מודעים על כך שמדובר בקמפיין פרסומי נעו בין כעס לדאגה.

אברהם טען "עם כל הכבוד למפרסמים, היו צריכים לכתוב גם בעברית שנבין במה מדובר". ירוסלב כתב "חוסר טאקט. זה נראה כמו שלט של אסד" ומירה שהבינה שמדובר בפרסום טענה: "פאודה תוכנית מצויינת, אבל אנחנו לא בעזה!!".

התגובות ברשת. לא אהבו (צילום מסך)