עדן וניסים מחלקים סופגניות (צילום: אישי)

ביום שני בבוקר, ה17 לחודש, יגיעו מספר פעילים חברתיים מכל הארץ אל בית החולים "הלל יפה" שבחדרה כדי לשמח את הילדים המאושפזים בסופגניות במתנות ומארזי חג.

מדובר בקבוצת מתנדבים הפועלת ברחבי הארץ, בכל סוף שבוע וחגים מגיעים לבתי חולים ולמקומות בהם יש נזקקים, משמחים אותם ותורמים לקהילה.

עדן יוחננוב, בת 26, תושבת חדרה, ילידת גבעת אולגה, היא אחת מהפעילים שיגיעו לבית החולים. עדן שביום יום מתפרנסת מלעצב מגשי פירות מיוחדים, גם מפיקה ומעצבת אירועים עבור ילדים בהתנדבות, פעילות שהיא עוסקת בה כבר מספר שנים וזאת לדבריה, כדי לכבד את זכרה של סבתה, פרלה לוי ז"ל, שהיתה תושבת ותיקה בגבעת אולגה והלכה בדרך של נתינה ועזרה.

בעקבות פעילות ההתנדבות המקומית בחדרה, פגשה עדן, דרך הפייסבוק, את איציק איטח מאשדוד וניסים אלמקייס מאשקלון, אנשים אשר מארגנים במשך שנים פעילויות התנדבותיות בכל רחבי ישראל.

תמונה 2 עדן וניסים עם ארגזי גלידה (צילום: אישי)

עדן מספרת: "הם מדי פעם היו מעלים פוסט על צרכים מסוימים לילדים או לנזקקים, אני התחלתי לשתף את הפוסטים שלהם  בקבוצות הפייסבוק של חדרה ואז אנשים היו פונים אלי.

"יש תושבים שיש להם מוצרים ספציפיים לתרום באם זה מתנות, מוצרי חשמל או מזון ויש תושבים שפשוט רצו לתרום כסף, במקרה כזה, אני לא מתעסקת עם הכסף אלא רק מקשרת אותם עם חנויות שנותנת לנו את המוצרים שהילדים והנזקקים צריכים במחירי עלות.

"אני בעצם מתווכת בין התושבים שרוצים לעזור ולבעלי העסקים שיכולים לעזור וזו חלק מהתרומה של תושבי חדרה לפעילות הארצית. הפעם, מתנדבים מכל הארץ, יגיעו אלינו לחדרה, לבית החולים הלל יפה."

בחדרה התגייסו מספר תושבים לקראת הפעילות הקרובה בהלל יפה, ביניהם אלי מלכה מנווה חיים שסיפק עגלת גלידה עבור הילדים, גילי מגילה מרשת "ענקים בחד פעמי"-צעצועים ובלונים ועדי סבג מנהל רשת "מטורפים" –חנות צעצועים.

מי שמעוניין לעזור ולתרום מזמנו לפעילות, אם זה בהלל יפה ביום שני הקרוב ואם זה לפעילות ארצית  שוטפת, מוזמן לפנות לעדן יוחננוב בטלפון :  0505201001