מגרש מכבי חדרה (צילום: דוברות עיריית חדרה)

מאבק משפטי של עיריית חדרה כנגד חברת מייסדי חדרה, חברה שהוקמה עוד בשנת 1937 במטרה לקדם מטרות ציבוריות ולפתח את אדמות העיר, הסתיים בהצלחה עבור העירייה.

בעקבות כך תעביר חברת מייסדי חדרה לעיריית חדרה כ37 מיליון שקלים ממכירת מגרש הכדורגל של מכבי חדרה.

מגרש הכדורגל של מכבי, נמצא בצומת הרחובות הרברט סמואל וששת הימים במרכז העיר וגודלו 9 וחצי דונם. הוא נמכר לפני כשנתיים (סוף 2015 ) לחברת הנדל"ן אאורה, בבעלות יעקב אטרקצ'י.

אאורה רכשה את המגרש תמורת 76 מיליון שקל ומתכננת להקים במקום שכונת בניינים לצד שלושה מגדלים בגובה של 17 קומות שיכללו 255  דירות ושטחי מסחר.

החברה מעריכה כי עלויות הפרויקט יסתכמו ב-334 מיליון שקל, וההכנסות צפויות לעמוד על כ-394 מיליון שקל. אאורה רכשה את המגרש במסגרת מכרז של אגודת מייסדי חדרה, אך יציאת העסקה לפועל התעכבה עקב הבקשה לצו מניעה שהגישה עיריית חדרה לפני כשנה.

הקרקע המיועדת לבנייה בחדרה (צילום: זהר שחר)

בין עיריית חדרה לחברת מייסדי חדרה, היה הסכם על תרומה שתעניק החברה לעירייה, כאשר תמכור את מגרש הכדורגל של מכבי חדרה.

ההסכם הצריך קבלת אישור של האסיפה הכללית בחברה ולאחר שלא ניתן, הורה ראש העירייה צביקה גנדלמן ללשכה המשפטית של העירייה, לעתור לבית המשפט כנגד החלטת האסיפה הכללית, ולהוציא צו שימנע את השלמת מכירת הקרקע ולדרוש את הכספים שהובטחו לעירייה.

בעירייה ציינו היום כי בכל מקרה, במידה והיא הייתה מוותרת על כספי התרומה, הסכום שהיה מתקבל הוא כ-20 מיליון שקלים בלבד, כספי אגרות והיטלים.

במחלקה המשפטית של העירייה ציינו היום (ג') כי "הייתה אפשרות לוותר על המאבק לאור הקושי המשפטי ולהסתפק בתשלומי אגרות והיטלים. אולם, ראש העיר דרש לצאת למאבק כנגד כל הסיכויים ומתוך אמונה בצדקת הדרך, היות שמדובר בכספים שנועדו לטובת תושבי העיר חדרה.

"אנו שמחים שבעקבות המאבק לשמו נשלחנו, השגנו תוצאה של כ-37 מיליון שקלים שיכנסו לקופה העירונית, מתוכם 11 מיליון כספי תרומה".

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן: "אני רוצה לברך את תושבי העיר על תוצאות המאבק החשוב ולפרגן למחלקה המשפטית על ניהול המאבק ותוצאותיו".