צומת כט בנובמבר-יגאל. מסתמן פתרון (צילום: איתמר רותם)

משרד התחבורה אישר הבוקר את תוואי המסלולים החדשים של קווי האוטובוס שיעברו בבית אליעזר. זאת לאחר שהתכנון הקודם של המסלולים החלופיים, התברר בשטח כטעות שגרמה לעומסי תנועה רבים ואף סכנה בטיחותית.

כזכור, ב-20 לנובמבר החלו עבודות הפיתוח והתשתית ברחוב יפה נוף. לאחר הסטת האוטובוסים הגיעו טענות רבות של תושבי השכונה וביקורת על המהלך.  

שינוי המסלולים הראשוני ועבודות השדרוג, הביאו גם לתלונות של סוחרים בבית אליעזר, שטענו כי כלל לא התייעצו איתם בעניין, מה שהיא לדבריהם לירידה תלולה במכירות.  

הדמיית הצירים החדשים (צילום: דוברות עיריית חדרה)

חיים חן, בעליה של משתלת "חן לגן" הפועלת ברחוב העצמאות זה 16 שנה, אמר לפני כשבוע: "יש לי ירידה של 60 אחוז בעבודה. ביום שישי שעבר היה ממש עצוב. הרחוב היה ריק לחלוטין. בדרך כלל בימי שישי אין לי זמן אפילו לגרד בראש, הפעם ישבתי במשך כל היום, כי לא הייתה לי עבודה".

אורה קאירו מעצבת שיער, בעלת מספרת "פינה של יופי" הפועלת זה 15 שנה ברחוב העצמאות, הוסיפה: "מאז שהתחילו העבודות, מגיעים פחות לקוחות. אנשים מתעצלים לנסוע בדרכים שהם לא מכירים. עקב השינויים בהסדרי התנועה, לקוחות מעדיפים להסתפר במרכז העיר, במקום להגיע עד אליי. ללקוחות שכן באים, אני מסבירה ארוכות בטלפון כיצד להגיע לא דרך הכיכר החסומה. כל היום אני בטלפון מסבירה ללקוחות שהסתבכו איך להגיע אליי. זה פוגע בעבודה הסדירה".

עומסים וצפיפות במסלול הקודם, בית אליעזר (צילום: איתמר רותם)

כאמור, לאחר שבתחילת דצמבר נפגשו נציגי העירייה ונציגי "אגד" לדון על התוואי חדש למסלולי האוטובוסים, הבוקר (ב') הגיעה הבשורה בדמות  אישור התוואי החלופי שאמור להיטב עם התושבים בשכונה.

בעירייה הוציאו בצהריים הודעה בנושא בה נאמר כי "נמצאו הפתרונות התחבורתיים ונסללו שני מסלולים דו-סטריים: חיבור רחוב הלשם לרחוב הזכוכית וחיבור רחוב יפה נוף לרחוב שושנת העמקים.

"מיינט חדרה" מביא כאן לראשונה את הפירוט ששלח למערכת משרד התחבורה בנידון. 

מסלול האוטובוסים החדש שכיוון תנועתם באזור הסגירה היא ממערב למזרח:

חטיבת גולני –ימינה בכיכר לרחוב יפה נוף – שמאלה לרח' ההגנה – ימינה לרחוב חומה ומגדל ( יגאל) – שמאלה לרחוב כ"ט בנובמבר – ימינה בכיכר לרחוב העצמאות – וממשיך במסלול שלו .

מסלול האוטובוסים החדש  שכיוון תנועתם באזור הסגירה היא ממזרח למערב :

האוטובוס מגיע מרחוב העצמאות מכיוון מזרח למערב  – סיבוב פרסה בכיכר וחזרה לרחוב העצמאות לכיוון מזרח – פניה ימינה ברחוב יציאת אירופה – פנייה ימינה ברחוב השיזף – פניה ימינה ברחוב הפרדס – פניה ימינה ברחוב יפה נוף – סיבוב בכיכר וחזרה ברחוב חטיבת גולני לכיוון מערב.