צילום: דוברות המשטרה

שוטר שעצר לבדיקה צעיר מהצפון שנסע עם רכבו, נחרד לגלות כי הצעיר נוסע תוך עבירה חמורה על החוק – הוא אינו הוציא רישיון מעולם והוא פסול מלהוציא כזה שנתיים נוספות עקב עבירות קודמות.

ביום שלישי האחרון בשעות הצהריים, במהלך פעילות אכיפה במרכז חדרה ועבור בכביש 65, שוטר הנמצא בניידת גלויה סימן לנהג לעצור בצד הדרך לבדיקה שגרתית.

בשלב זה הבחין הנהג, שנכח לבדו ברכב, בשוטר המבקש ממנו לעצור. אז החל להגביר את מהירות רכבו, השוטר החל בנסיעה אחריו כשהנהג אינו נשמע להוראות השוטר וממשיך להגביר את המהירות תוך שהוא מנסה להתחמק מהניידת.

תוך שהשוטר מנסה לעצור את הרכב, הנהג המשיך בנסיעה פרועה וביצע עבירות תנועה חמורות המסכנות את כלל ציבור הנהגים. במאמץ לא קטן הצליח לבסוף השוטר לעצור את הרכב.

ניידת משטרה. אילוסטרציה: רועי אלמן

לאחר בדיקה קצרה נחרד השוטר לגלות במהלך בדיקת הנהג נמצא כי בשנת 2016 הוא נתפס נוהג מבלי שהוציא רישיון נהיגה מעולם ובית המשפט אף גזר עליו פסילה מלהוציא רישיון נהיגה למשך 3 שנים. בנוסף לכל, הושת על הנהג מאסר על תנאי של חצי שנה לתקופה של 3 שנים.

הנהג, תושב אזור הצפון בן 32, נעצר במקום ונלקח ליחידת הבוחנים לחקירה. בסיומה, נכלא והובא בפני בית המשפט לתעבורה בחדרה לדון בבקשה להארכת מעצרו. רכבו הושבת לאלתר למשך 30 ימים ונגרר למגרש האחסנה.

"מתחילת השנה נתפסו נוהגים בפסילה למעלה מ- 3,000 נהגים", נמסר ממשטרת התנועה. "משטרת ישראל רואה בחומרה נהגים הממשיכים לנהוג בכביש לאחר שרישיונם נפסל בעקבות עבירה חמורה שביצעו.

"אגף התנועה ימשיך לפעול לאתר נהגים פסולים המזלזלים בחוק ומסכנים את ציבור משתמשי הדרך מעצם נהיגתם תחת פסילה. נחישות המשטרה בתפיסתם והרחקתם של נהגים אלה תביא להגברת הביטחון בכבישים ולשמירה על שלומם של הנהגים".