הסוס כפי שצולם ביום חמישי (צילום: שירות מיינט חדרה)

חשד להתעללות בסוס לכאורה, בחדרה: תושבת שביקרה בשערי חדרה ביום חמישי האחרון, גילתה במקרה סוס באחד השטחים הסמוכים למתחם, כשהוא רזה וכחוש.

הסוס היה בשטח פתוח לעיני כל, במקום בו עוברות מאות מכוניות מידי יום. כשניסתה לצלם ולתעד אותו, הותקפה מילולית על ידי בעל השטח ובחורה נוספת ששהתה במקום, כך על פי עדותה.

ש' תארה כי בשישי האחרון הייתה בשערי חדרה. "כשיצאתי מהסופר ואחרי כמה שניות של נסיעה ראיתי את הזוועה הזו – סוס כחוש ורזה לחלוטין, ועוד שניים נוספים - עומדים מותשים וחלשים, אפילו לא זזו כשהתקרבתי עם הרכב כדי לצלם. השניים האחרים - סייח כבן חצי שנה, נראה שלא ישרוד את החורף הקרוב, ולידו סוס שנראה כמו רדיאטור ישן מרוב שהצלעות שלו בולטות. בשני הסוסים הבוגרים ראיתי צלקות בולטות ומכוערות".


ש' המזועזעת התקשרה מידית למשטרה על מנת לדווח על הסוסים, אך פה הסיפור לדבריה – לא נגמר:  "בעודי מדווחת למשטרה, הגיע בחור, שביקש לסלקני מהמגרש הפרטי. הסוסים, גם אם רצו לברוח, אין להם כוח לנשום אפילו, אז בטח לא לזוז. שאלתי אם אלו הסוסים שלו, אמר שכן, שאלתי מדוע הם רזים כל כך? אמר שזו חווה טיפולית וחבל שלא בדקתי קודם, לפני שדיווחתי".

ש' ביקשה לראות מסמכים בנוגע לחווה הטיפולית אותה תיאר הבחור, אך לדבריה צעק לה "לכי מכאן מפגרת!". בהמשך, מתארת התושבת, הוא ניסה להרחיק מהמקום את הסוס הכחוש.

"שוחחתי עם ד' שהוא בעל חווה טיפולית והוא מציל סוסים באופן כללי, וגם עם מוקד פיצו"ח של משרד החקלאות, ושניהם יגיעו בליווי משטרתי לשם, מתוך מטרה להחרים את הסוסים – ככה נמסר לי", מסרה בהמשך. "אני מקווה שלא יעלימו את הסוסים או שהם לא ימותו".

בבוקר יום ראשון (12.11) ביקר "מיינט חדרה" במקום אך לא ראה את הסוס החלש וגם לא את בעלי המקום. בשטח שוטטו שני סוסים נוספים אשר נראו מרחוק – כבריאים יותר. כמו כן, שום שלט של חווה טיפולית לא נראה במקום.  

ממשרד החקלאות נמסר: "משרד החקלאות רואה חשיבות רבה לשמירה על רווחת בעלי חיים. עם קבלת הפניה בערב יום חמישי האחרון, נשלח למקום על ידי משרד החקלאות הווטרינר הרשותי שבאזור כדי לדאוג לצרכיו של הסוס. במקביל, אנשי המקצוע במשרד החקלאות בוחנים את הטיפול הנדרש בסוס בהתאם למצבו הבריאותי ולתנאי הסביבה בה הוא חי. משרד החקלאות קורא לציבור להמשיך ולדווח על כל חשש שעולה להתעללות בבעלי החיים ואי שמירה על רווחת בעלי חיים".