עבודות השיפוץ בגן "שקד" בנווה חיים הביאו השבוע לתלונה של "סחבת" ובעיות אחרות בסביבת הגן בניהם לכלוך, חוסר בציוד והיעדר שמירה. בעירייה מתייחסים השבוע לטענות ואמרים שמלכתחילה, היה ידוע כי העבודות ייקחו זמן ולא יקרו בין לילה.  

התושב אלי מלכה, שבנו לומד בגן, פרט בתחילת השבוע בעיות שונות, לדבריו, בשטח הגן וסביבתו וביקש את התערבות חברי המועצה.

"הגן עבר שדרוג אבל השדרוג לא בוצע על הצד הטוב ביותר עד כה לטובת הילדים", אמר והוסיף: "רשת הצל תלויה באופן חובבני ולדעתי גם מי שייקח עליה אחריות במקרה שהיא תקרוס מכובד משקל העלים שנופלים עליה יישא גם בתוצאה.

חזית הגן מטונפת עם אשפה וחומרי בניין שהושארו בה. כל הדשא הסינטטי היפה שהונח כמעט כבר נעלם מחול ועלים, דבר שהיה ידוע כי ביקשנו לגזום את עץ הפיקוס שתקוע לו באמצע הגן.

הרי אין מצב בעולם שסייעת או הגננת תנקה כמות כזאת עצומה של עלים כל בוקר נכון? בנוסף לכל זה, עדיין אין גדר שתוחמת את החצר כדי שילדים לא ייעלמו לחזית הגן. אין כיסוי לארגז החול וחשוב לא פחות – אין שומר קבוע באשכול הגנים אליו משתייך הגן על אף מספר של כ-170 ילדים באשכול. חבל שזה לא נמצא בסדר עדיפות ראשון- בטחון ואיכות מוסדות חינוך חייבים להיות בעדיפות ראשונה. היה מספיק זמן כדי לטפל בדברים".

שטח הגן – בתחילת השבוע (צילום: אלי מלכה)

בעיריית חדרה הגיבו על הטענות ומסרו: "לידיעת מר אלי מלכה: רשת הצל הינה זמנית ומוצבת בגן כמה שנים. בעקבות השיפוצים המסיביים שמבצעת העירייה בכל הגנים בעיר, גם בגן שקד תוקם פגודה שתכסה שטח גדול יותר. הגדר התוחמת פלוס שער תוקם בקרוב מאוד, כבר נלקחו מידות. כיסוי לארגז חול ינתן לגננת למרות שקבלה בעבר. באשר לשמירה, הרי שכל הסדרי השמירה בעיר, שונו והתייעלו. גם גיזום העץ יעשה בהקדם לאחר הכנת תכנית גיזום היות שמדובר בעץ מוגן!".