הילדים יאכלו בריא בצהרונים. כבר בלי שניצל וצ'יפס (צילום: ShutterStock)

חברת "דלי קייט" היא החברה שתספק בשנת הלימודים החדשה את המזון של ילדי חדרה, בכל אזור לב העיר ובית אליעזר (באולגה זו חברה אחרת). כדי לדעת קצת יותר טוב מה הולכים לאכול הזאטוטים בצהרוני בתי הספר, הלכנו לבדוק מה אומרים באתר חברת "דלי קייט".

"ארוחת הצהריים של 'דלי קייט' נעשית תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים המספקים את הצרכים התזונתיים הנדרשים על פי דרישות משרד החינוך", כותב השף אושר אידלמן. "את כל זאת אנו עושים מעל 10 במקצוענות, ברמת שירות גבוהה, באמינות, בליווי תזונתי וטכנולוגי תוך עמידה בתקנים המחמירים ביותר"

טידלמן מוסיף כי "אנו שואפים להגיש מזון טעים ונכון מבחינה תזונתית...בשילובי מזונות המגבירים את ספיגת הוויטמינים והמינרלים (ברזל וויטמין C), הפחתת כמות הנתרן והסוכר במזון, והגדלת כמות הסיבים התזונתיים בתפריט".

אז מה בתפריט של החברה שיוגש גם לתלמידי חדרה?
בין היתר יוגשו רוטב הבולונז מ-100% בשר בקר "אנגוס", פלפלים ופירות הדר עם פסטה. מנה נוספת כוללת חזה עוף טבעי ללא תוספת סויה, אפוי בתנור וללא תוספת שומן. בנוסף, תוגש לילדים שעועית הלבנה ברוטב עגבניות עם נתחי חזה עוף שעברו צריבה על הפלאנצ'ה.

מנות נוספות: נתחי שווארמה הודו מתובלים, בורגול מאודה וגזר גמדי, קוסקוס מלא, גרגירי חומוס וירקות מבושלים ושוק עוף צלוי.

ב"דליקייט" אימצו גם הם את גישת תנועת "שני צמחוני”, הקוראת לצרוך מזון מן הצומח (שאינו מתועש), פעם בשבוע במקום מאכלים מן החי. במסגרת מנה זו תוגש מג'דרה של עדשים וגריסי פנינה.

השף אושר אידלמן (צילום מאתר דליקייט)