עידו (משמאל) אוראל ומיכאל. (צילום: עידו מזרחי)

חוף 50 הנמצא מול שכונת עין הים אינו חוף מוכרז ואין בו שירותי הצלה, אך למרות זאת מדובר באחד החופים האהובים על תושבי חדרה, הגישה אליו היא דרך שביל כורכר קצר המוביל לחנייה שבה מוצבים שני פחי ענק, אך זה לא מונע מחלק מהמבקרים ללכלך את האזור.

החוף המלוכלך (צילום: עידו מזרחי)

עידו מזרחי (19), נולדה וגדלה בשכונת ברנדייס בחדרה, כבר מגיל צעיר היא פעילה בתנועת הנוער מכבי הצעיר, לאחרונה סיימה שנת שירות ועד הגיוס הקרוב היא עובדת בבר השרלוק המקומי.

כשעידו הגיעה עם אביה לחוף באמצע השבוע היא ראתה את החניה מטונפת מזבל, היא מספרת למיינט חדרה: "כשהגענו, היה עצוב לגלות את מצב החוף ובעיקר את החניה עם כמויות של זבל ולכלוך. אני בטוחה שמי שהיה בחוף אי פעם יודע כמה הוא מהמם וכמה חבל שהוא נראה כך היום."

כשחזרה לביתה, סיפרה זאת לאוראל דגן ומיכאל ברעם, חברי ילדות שלה מהשכונה שגם פעילים בתנועת הנוער מכבי הצעיר בחדרה. שלושתם, החליטו לנסוע ולנקות את החוף וסביבתו. הם הגיעו לחוף מצוידים בשקיות אשפה והחלו לנקות את אזור החנייה שהיה מלוכלך במיוחד וגם את החוף.

אספו את הלכלוך בשקיות זבל (צילום: עידו מזרחי)

עידו מספרת שבזמן שניקו, הם קיבלו חיזוקים ומחמאות מהעוברים והשבים, את הזבל שאספו שמו בפחים המוטמנים בחוף. שחזרה לביתה החליטה עידו לכתוב על כך פוסט שקיבל להפתעתה תהודה רבה בקבוצות הפייסבוק של חדרה. 

עידו משלימה את התמונה ומספרת למיינט חדרה: "לא כתבתי את הפוסט הזה על מנת לקבל שבחים, אני חושבת שזה חלק מהערכים שסופגים בתנועות הנוער ובמכבי הצעיר בפרט, כתבתי את הפוסט על מנת להעלות את המודעות לניקיון של החוף הזה, יש שם פחים גדולים שמוטמנים שם בחנייה כך שלא חסר מקום לזרוק את הזבל."