היום (יום רביעי) החל מ-19:00 ועד חצות יצא לדרך פסטיבל הבירה הראשון של חדרה, הפסטיבל יערך במרכז העיר, בפיאצה (הכיכר ברחוב הרברט סמואל). הפסטיבל ימשיך גם ביום חמישי באותה המתכונת. פסטיבל הבירה הינו אירוע חוויתי לסטודנטים, משפחות וכל חובבי תרבות הבירה והקולינריה בארץ ומהווה אבן דרך בחשיפה לסוגים וטעמים שונים של בירות ואופן הכנתם, יהיה לרכוש במקום כרטיסיות לקניית כוסות בירה במחיר מוזל.

בנוסף, יהיו בפסטיבל דוכני מזון ייחודיים, דוכני אמנים  ומעצבים, שולחנות אבירים, תחרויות, הגרלות ואף מסאז'ים. ברקע יעלו הופעות חיות. ביום רביעי יופיעו נצ'י נץ ולהקת חנקין 8 (הרכב מקומי של רוק ישראלי) וביום חמישי יופיעו להקת מרסדס בנד ולהקת עמרי נובל והאצילים – להקת רוק ישראלי עם מוזיקה מקורית.

.

חבר מועצת העיר, שי בברכה, מחזיק תיק התעשיות והעסקים בעיר, יוזם הפסטיבל מספר: "זהו דבר שהתבשל אצלי כבר תקופה ארוכה בידיעה שלהביא אירוע כזה גדול לעיר, הוא דבר שיש בו סיכון גדול אך יותר מזה יש בו סיכוי גדול לגרום לאנשים לחשוב אחרת על העיר שלנו. הרי פסטיבל כזה קורה רק בערים גדולות בעולם ובחלק מהערים הגדולות בארץ.

את הרעיון סיפרתי לכמה חברה צעירים בפאב השרלוק ובחוף הים. כמה מהם היו מעט סקפטיים אך לעומת זאת אהבו ועודדו לקדם את הרעיון. הדבר שגרם לי ללכת על זה עד הסוף היה בסיום המפגש שקיימתי עם  קהילת הסטודנטים של חדרה, במרכז הצעירים "טורבינה" .

המפגש עם הסטודנטים התקיים בפברואר השנה שבו שיתפתי אותם על פרויקט 'מהפך מרכז העיר' שאותו ראש העיר ואני מובילים, שמהותו שינוי תשתיתי-עיצובי של מרכז העיר  ומעבר לכך גם שינוי בתוכן שיהיה לאחר או בזמן מימוש הפרויקטים. כששמעו  על רעיון פסטיבל הבירה, ראיתי בעיניהם את הרעב ואת ההתלהבות לפסטיבל כזה ובמיוחד את הרצון לקחת חלק ולהיות שותפים בפרויקט.

הדבר  שהפתיע אותי יותר הוא כשעדכנתי את ראש העיר על רצוני לקיים את הפסטיבל בעיר שלנו, היה נראה שהוא התלהב מהרעיון יותר ממה שציפיתי.  משיחה זו הוטלה עלי משימה, לגרום לדבר הזה לקרות וכן לגייס תקציב לטובת הפסטיבל לפסטיבל צפויים להגיע אלפי אנשים , חדרתיים ותושבי חוץ."

פסטיבל הבירה (צילום: shutterstock)

חברת "נחלים" – החברה לפיתוח תיירות בחדרה היא החברה שנבחרה לממש את פסטיבל הבירה. הכניסה לאירוע הנה חינמית. האירוע מיועד לגילאי 18 ומעלה, אם זאת הורים יכולים להיכנס עם ילדים עד גיל 12  (לפי הוראות המשטרה).

 האירוע נגיש לנכים. מול הבמה יוקצה מתחם ישיבה מיוחד נגיש. הכניסות לאזור האירוע - הנן נגישות. יהיו שירותים מונגשים ויהיה שילוט לעזרה בנגישות.

 .

שימו לב: סגירת הרחובות עקב פסטיבל הבירה.

  1. ביום שלישי, 22.8.17 משעה 7:00 ייסגרו הצירים הבאים ולא יתאפשר מעבר כלי רכב במקומות הנ"ל:

רחוב הרברט סמואל 68 (בנק דיסקונט) עד להרברט סמואל 58 (בנק לאומי)

  1. הננו מבקשים מכלל ציבור הדיירים ובעלי העסקים להיערך מבעוד מועד לשינויים אלו ולהחנות את רכבם מחוץ למתחם האמור.
  2. לא תותר כניסת משאיות לפריקת סחורה, אנא דאגו לכך מבעוד מועד.
  3. רכבים אשר יחנו שלא עפ"י ההוראות יגררו מהמקום.
  4. הסדרי התנועה ישובו למסלולם התקין מיד לאחר האירוע ביום שישי 25.8.2017 בשעות הבוקר המוקדמות.
  5. לפרטים נוספים -מוקד עירוני 106, מספר מקוצר מניידים 4564*

WhatsApp עירוני 0534000106