התלמידים בשיעורי הנהיגה בשנה שעברה

פנימיית 'ארזים' היא פנימייה טיפולית במושב שדה יצחק הצמוד לחדרה. הפנימייה, מונה כ-95 חניכים בגילאי 8-18 אשר הוצאו מבתיהם, חלקם בצו בית משפט וחלקם הופנו על ידי רשויות הרווחה. לאחר שהם עוזבים את הפנימייה בגיל 18 הם מתגייסים לצה"ל או  מסגרות המשך כמו שירות לאומי ושנת שרות.

עד שנה שעברה, קיבלו חלק תלמידי השכבה הבוגרת סיוע בהכנה לתיאוריית הנהיגה ולימודי הנהיגה בעזרת מתנדבים. כעת, לאחר שהסיוע הופסק מסיבות שונות, מנסה רועי וידן, עו"ס נערים בפנימייה, להמשיך את המסורת ולמצוא כאלה שיוכלו לסייע לנערים ולנערות לצלוח להוציא רישיון נהיגה, כשלא כולם יכולים להגיע לכך בכוחות עצמם. 

"לצערי הרב חלק גדול מהנערים הבוגרים יותר, לא יכול להרשות לעצמו לממן שיעורי נהיגה, רישיון ואפילו לימודי תיאוריה", הוא מספר ל"מיינט חדרה". "בעיניי הם ראויים להוציא רישיון נהיגה כמוני וכמוכם, וחלקם מגיעים משכונות וממשפחות שהמצב הכלכלי לא מאפשר זאת".

וידן פנה בחודשיים האחרונים לכמה גורמים בעיר חדרה על מנת לקדם את הנושא. "אני מחפש בית ספר או מורה לנהיגה מתנדב שיהיה מוכן ללמד את החבר'ה הבוגרים בגילאי 17-18 תיאוריה וכן לסייע ככל הניתן בכל נושא הוצאת הרישיון ושיעורי הנהיגה עצמם. אני אשמח לספק פרטים נוספים נדרשים ואף להיפגש למען מטרה חשובה זו בשמחה".

כל המעוניין לסייע למטרה יפה זו מוזמן ליצור קשר עם רועי וידן: Vidkes13@gmail.com