ועדת המכרזים של "נחלים", החברה לפיתוח תיירות בחדרה, בחרה את חברת "אלו את ניצן בע"מ" להתקנת מתקני משחק והצללה ייחודיים בפארק נחל חדרה. עלות מתקני המשחק וההצללה כ-2 מיליון שקלים, חלק מהמימון השיג ראש העיר צביקה גנדלמן מהמשרד להגנת הסביבה לשדרוג ופיתוח בפארק נחל חדרה.

ועדת המכרזים עם ההצעה הזוכה. (צילום: דוברות עירייה)

"אלו את ניצן בע"מ", החברה הזוכה, תהיה אחראית על תכנון, אספקה, התקנה ואחזקה של המתקנים, שסביבם יותקן גם משטח גומי בטיחותי הכולל התאמה לנגישות. התאמת המתקנים לאנשים עם מוגבלות תתוכנן בשיתוף נציג "נגישות ישראל" שלוחת חדרה, עמיחי גורפינקל, המייעץ בנושא בהתנדבות.

במתחם המשחקים ישולבו מוטיבים של אנרגיה חלופית אקולוגית ומוטיבים המתאימים למאפייניו של הפארק, למשל נחל וטבע. כמו כן ישולבו בצבעי המתקנים צבעי ים וחוף, אף הם בין מאפייני פארק נחל חדרה.

את ההצעות שהוגשו למכרז בחנה ועדה מקצועית שמינתה ועדת המכרזים ובה חברים מנכ"ל "נחלים" עו"ד מתניה כחלון, ממונה שיקום נחלים במשרד להגנת הסביבה אייל יפה, אדריכלית העיר, מנהל הפארק, מנהל מחלקת גנים ונוף ויועץ מקצועי.

לאחר שלב הבחינה המקצועית הועברו ההצעות לוועדת המכרזים של "נחלים" אשר בראשה עומד חבר הנהלת העיר בנצי נורדמן ועל חבריה נמנים חבר הנהלת העיר אמיר ימין ונציבת פניות הציבור יהודית אסולין. הוועדה בחרה כאמור את חברת "אלו את ניצן בע"מ".

הדמיה של מתקן משחקים בפארק נחל חדרה

יו"ר ועדת המכרזים בנצי נורדמן, אמר כי, "בוועדת המכרזים התבצעה עבודה מקצועית ואחראית, בסופו של התהליך נבחרה חברת אלו את ניצן לבצע את המתקנים הייחודיים בפארק נחל חדרה. מדובר בקונספט חדשני שבמסגרתו התחרו החברות על איכות, חדשנות, נגישות, ניצול האנרגיה וייחודיות והתוצאה תהיה פארק ברמה של הערים הגדולות בעולם, משופע במתקנים אטרקטיביים שישתלבו בפארק נחל חדרה".