המחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) של בית החולים "הלל יפה" בחדרה הגיעה למקום השני במבין בתי החולים בקבוצה אליה משתייך, מה שקרוי "מודל תמרוץ מלר"דים"- מודל שיפור איכות הטיפול והשירות אותו הציב משרד הבריאות כיעד לכל בתי החולים.

הנתונים הוצגו במהלך כנס שקיים משרד הבריאות בו הוצגה התכנית למדדי איכות ותוצאותיה. המדדים בתוכנית זו כללו יעדים רפואיים, סיעודיים ושירותיים, ביניהם גם זמן המתנה לבדיקה (אשר פורסם לאחרונה בדו"ח נפרד בו נראה כי זמן ההמתנה ב"הלל יפה" בחדר מיון הוא בין הנמוכים בארץ).

הכניסה למיון בהלל יפה. מקום 2 בארץ | צילום: דוברות הלל יפה

עוד ציון לשבח קיבל גם מלר"ד ילדים של בית החולים, שהתברג בין 4 המקומות הראשונים במודל זה. לציין כי בשני המיונים יחדיו מטופלים בשנה למעלה מ- 120,000 איש בשנה, מספר העולה בהתמדה כל העת.

המרכז הרפואי הלל יפה פועל רבות בשיפור חווית המטופל, חווית השירות וגאים מאוד בהישגים שהציג משרד הבריאות. זאת ועוד, בימים אלו, החל תהליך של שיפוץ ובניה במחלקה לרפואה דחופה, פרויקט חשוב אליו התגייסה עמותת הידידים של המרכז הרפואי בשנה החולפת, שצפוי, גם הוא, לייצר שיפור ברווחת המטופל והמבקרים בחדר המיון.

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה: "ללא ספק, חדר המיון הוא צומת מרכזי בבית החולים. ככזה, אנו עוסקים כל העת בייעולו, שיפורו, ובדיקה של הניתן לשיפור בו – מקצועית ושירותית. אני שמח על ההישג, אך גם יודע שאל לנו לשקוט על שמרינו, אלא להמשיך את העשייה במרץ רב בכדי להוכיח שהמטופל הוא אכן הלב והמרכז".