הורים לילדים הלומדים בבית הספר ארלוזורוב בחדרה מתלוננים על העדר מעברי חצייה, ברחובות רבים ממזרח לו. לטענתם, ברחובות הסמוכים לבית הספר אין כלל מעברי חצייה, לרבות בצומתי T, והדבר מסכן את הילדים, שהולכים לבית הספר.

אין מעבר חצייה ואין תמרור. ארלוזרוב חדרה | צילום: אלבום פרטי

תושבת העיר מסבירה: "כשהתלמידים מגיעים מכיוון בית הספר לרחוב ירושלים, הם מוצאים את עצמם במין צומת T כזה, כשמצד אחד נמצא רחוב משה הס ומנגד רחוב שאר יישוב, ואין מעבר חצייה. ימינה, שמאלה או ישר, היכן שלא ימשיכו ברגל הם מסכנים את חייהם. כלי רכב נוסעים שם במהירות גבוהה, ובכל רגע, ילד שקיבל החלטה לחצות את הכביש למעשה מהמר על חייו. במקום אין מעבר חצייה ואין תמרור 'ילדים חוצים'.

"הרבה פעמים כשאני מלווה תלמידים לבית הספר, או ממנו, ולצערי לא תמיד זה מתאפשר לי, אני רואה ילדים רבים אובדי עצות. עומדים כמה דקות מסתכלים ימינה, שמאלה, ישר, בודקים מהיכן עלול להגיע כלי רכב, ומהמרים. אז עד כה, עוד לא היו אסונות. אבל אלה ילדים קטנים, תלמידי יסודי, לא מן הנמנע שיום אחד ילד יקבל החלטה לא נכונה. לתחושתי, האסון הבא ממש לפתחנו".

אם לשלושה תלמידים הלומדים בארלוזורוב, ומגיעים אליו ברגל, מוסיפה: "ניסינו לברר עם העירייה כמה פעמים, מהם הקריטריונים להוספת מעברי חצייה לרחובות הסמוכים לבית הספר, אבל הובהר לנו כי מסיבות למיניהן הרחובות אינם עומדים בתקינה להוספת מעברי חצייה. אנחנו לא מהנדסי כבישים או מתכנני תשתיות, אבל ברור לנו שבמצב הנוכחי, בהעדר מעברי חצייה או כל סימון דרך, באמפרים ופסי האטה, ילדינו מצויים בסכנה מוחשית.

"אנו מצפים מעיריית חדרה למצוא פתרון מיידי לבעיה, גם אם זה אומר שיצטרכו לחשוב מחוץ לקופסה. לא לכולנו יש האפשרות להסיע את ילדינו חזרה מבית הספר, אבל מנגד, אנחנו גם לא רוצים להרגיש שאנו מפקירים אותם בכבישים כה מסוכנים, נטולי מעברי חצייה".

מעיריית חדרה נמסר: "בעקבות פניות של תושבים, אושרו תוכניות להסדרת מעברי חצייה ומיתון התנועה בצומת. התוכניות כבר אושרו בוועדת תיאום תנועה והועברו אל מחלקת הכבישים לביצוע".