האקו-פארק הינו הפארק העירוני הראשון בחדרה, נמצא בלב שכונת הפארק ומשתרע על פני 60 דונמים. בלב הפארק מצוי אגם ובו שוחים כ5000 דגי זהב, סביבו שבילים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, נקודת תצפית גבוהה המשקיפה על פארק, אמפיתיאטרון להופעות ואירועים וגולת הכותרת, מתקני המשחקים החדשניים הפזורים בפארק, בחרנו לסקר שבעה מהם:

מתקן הליכת שמיים (צילום: החברה הכלכלית חדרה)

1 : מתקן כדורגלSUTU:   מתקן של שער אינטראקטיבי, עליו יש ריבועים מהבהבים לפיהם יש לכוון את הכדור, פגיעה בתוך הריבוע תסמן גם את עוצמת הבעיטה.

2.  המולטי ספינר:  קרוסלה מיוחדת המורכבת מחמישה קערות צבעוניות המאפשרות מגוון סוגי ישיבה בתוכם, כמו כן, הקרוסלה נגישה לילדים בעלי מוגבלויות היכולים לשהות בתוך הקערות. ניתן להטות את הקרוסלה תוך כדי סיבוב ובכך להעלות ולהוריד את גובה המושבים.

מתקן המולטי ספינר (צילום: החברה הכלכלית חדרה)

3. קונקורד- הליכת שמיים:  מתקן ענק המאפשר הליכה בגובה בתוך רשת של חבלים, יש מספר אפשריות ודרגות קושי של טיפוס דרך החבלים על המתקן וירידה ממנו דרך מגוון מגלשות אתגריות.

4. די- ג'י FONO: עמדת די- ג'יי המופעלת ע"י אנרגיה סולרית ועמידה לפגעי מזג האויר. העמדה נגישה גם לבעלי כסאות גלגלים.

אגם אקו פארק

5. הקרוסלה הקבוצתית: מתקן הבנוי למספר ילדים שיחדיו יכולים ליצור נדנוד משמעותי, המתקן מאפשר ישיבה נוחה בפנים וגם מאפשר עמידה למתקדמים. ישנה נגישות לכיסאות גלגלים ישירות  אל תוך המתקן.

מתקן הקרוסלה הקבוצתית (צילום: החברה הכלכלית חדרה)

6. SONA :   מתקן הבנוי כרחבת ריקודים אינטראקטיבית ומאפשר מספר סוגי משחקים, כגון: קרבות ריקודים בין קבוצות, תחרויות הגעה למספר או לדמויות שתופענה על הרחבה ועוד

7.  בלוקס:  מתקן הבנוי כזחל של מתומנים הכולל שלל פעילויות ומסלולי טיפוס ברמות קושי שונות ומתאים למגוון גילאים, הטיפוס על ה"בלוקס" כולל הפעלת כוח, גמישות, שיווי משקל ואפשריות לשיתוף פעולה עם ילדים נוספים.

מתקן הבלוקס (צילום: החברה הכלכלית חדרה)

ביום שני 29/5/17 החל מהשעה 16.30, יפתח הפארק לראשונה באופן רשמי ועל רקע שלל המופעים  באירוע החגיגי, תוכלו לבוא ולהתנסות בעצמכם במתקני הפארק הייחודים.

ניהול תכנון וביצוע האקו פארק נעשה ע"י החברה הכלכלית חדרה.

מתקן הדי ג'יי (צילום: החברה הכלכלית חדרה)