-
הדרך הנוחה להגיע אל מרבדי הרקפות, היא דרך שכונת עין הים,  אתם מוזמנים להכניס לוויז את הכתובת 'גבעת הלבונה 2 חדרה'. הכתובת תוביל אותם לכניסה לשביל לא סלול, אך מתאים לכל רכב בנסיעה איטית, אורך השביל הוא בערך כ-300 מטר והוא יוביל אתכם לאזור חנייה חופשי בכניסה לשמורת הטבע גדור.

רקפות בשמורת גדור  (צילום: איתמר רותם)

-ברגע שנכנסתם רגלית לשמורה (יש שם גדר שלא מאפשרת כניסת רכבים) תראו משמאלכם ומימנכם שני רכסי כורכר, שהרכס הצפוני, הגבוה יותר מימין, הוא היעד שלכם. הטיפוס לא מסובך  ומתאים גם לילדים, אך לא מתאים לאופניים. מראש הרכס יש נוף נפלא לכל כיוון, כדי להגיע לאזורי הפריחה המרכזיים יש להתחיל לרדת מהרכס לכיוון השני, כלומר להמשיך צפונה לכיוון מלון רמדה. לקראת סוף הירידה מהרכס, ממש לפני הגעה למפרץ קטן וקסום, תתגלה פריחת הרקפות.
-

 פריחת רקפות הצובעות את השטחים הפתוחים בוורוד (צילום: איתמר רותם)

-את הדרך חזרה רצוי לעשות בנחת לאורך החוף, שם תעברו דרך מפרצונים קסומים, חוף המשולב בקטעים סלעיים, המאפשרים כניסה לבריכות טבעיות שנוצרו בתוך הים.  ברגע שהגעתם לחוף רחב וחלק תדעו שהגעתם חזרה לחוף הצמוד לכניסה לשמורה, שם חניתם את רכבכם.

רקפות בשכונת עין הים (צילום: איתמר רותם)

- המסלול לא ארוך וניתן לעשותו בפחות משעה ללא עצירה, אך אם תמהרו, פספסתם את המטרה, לקחת הפסקה, לשבת וליהנות מנוף טבעי נדיר שלא רחוק מביתכם.

-רקפות בשמורת גדור  (צילום: איתמר רותם)

 -
רקפות בשמורת גדור  (צילום: איתמר רותם)