מהטורניר לזכרו של גבי שטרית. צילום: יגאל רוביןאזכרה לגבי שטרית ז"ל התקיימה בשבוע שעבר בחדרה. שטרית, בן 56 במותו, היה מנהל המחלקה הבינתחומית בעיריית חדרה, יו"ר ועדת האירועים העירונית  ועוזר מנכ"ל העירייה, שנפטר במוצאי שבת לפני כחמש שנים (2012) מדום לב. המקרה הכה בתדהמה את אנשי העיר ואת מכריו הרבים של שטרית ז"ל, אישיות מוכרת בחדרה.

אל הלווייתו שנערכה אז בצהרי יום ראשון בבית העלמין העירוני, הגיעו מהמוכרים שבאנשי העיר, בניהם כמובן, חבריו לעיריית חדרה. כל חבריו ומכריו, המומים וכואבים את מותו, ידעו לספר על אדם משכמו ומעלה, איש עשייה שאף פעם לא הפנה גב לאנשים שביקשו בעזרתו או בעצתו. אחד מהאנשים שהכירו אותו טוב במיוחד, היה שלמה בוזגלו, מנכ"ל העמותה לשעבר של תרבות הפנאי דאז בעיר. "הוא הותיר אחריו תהום גדולה", אמר אז בעקבות מותו.

השבוע הגיעה לסיומה ליגת השכונות בחדרה לזכרו של גבי שטרית ז"ל. חבר המועצה יניב דרי כתב: "שטרית, איש יקר שהעניק הרבה לציבור בחדרה וראוי להכרה ולהוקרה. יישר כח למחלקת הספורט בעמותת פנאי העיר בניהולו של אילת בן משה על הארגון וההפקה".

טרם מותו, עוד היה פעיל שטרית מאוד בעשייה בעיר באותה השנה. יומיים לפני לכתו עוד היה שותף שטרית לצעדת חדרה ה-21 לזכרה של טלי בדש לוי ז"ל. בשבת, יצא להסתובב עם משפחתו במתחם הקניות בגן שמואל. סמוך לשעה 14:00, הרגיש שוב ברע ופונה על ידי אשתו לבית החולים "הלל יפה". כשהגיע לכניסה, סירב שייקחו אותו והתעקש ללכת ברגל אל המיון. מאוחר יותר, בשעות אחר הצהריים, קיבל דום לב ונפטר במקום.

"החור שהוא משאיר אחריו גדול", אמר אז בוזגלו. "הוא היה שותף לשוק העירוני, לפעילויות במחלקת החינוך, למערך ההסעות בעיר, טקסים ואירועים, צעדות ועדלאידעות, פרסום עירוני ועוד ועוד. אני לא יודע איך להגדיר אותו, יהיה קשה מאוד להיכנס לנעליו לאור שלל התפקידים שביצע. זה בן אדם שיכול להכניס אותך לפרופורציה של החיים ולגרום לך לעצור ולהסתכל על החיים שלך. הוא ללא ספק השאיר אחריו תהום עמוקה והסיפור הזה עצוב מאוד. קשה לי לחשוב מה אעשה בלעדיו".

לזכרו של גבי שטרית. צילום: יגאל רובין