צ'יקו וקנין, שזה עתה נבחר וקיבל מקום אחד במועצת העיר החדשה, התפרסם רבות בעקבות השימוש שלו ברשתות החברתיות על מנת לעורר מודעות על בעיות וסוגיות מגוונות.

מספר ימים לאחר הבחירות ועוד לפני ישיבת מועצת העיר הראשונה, פנה צ'יקו אל הציבור החדרתי ברשת ושאל מה הייתם רוצים לשנות בשכונות? עשרות תגובות שונות ומגוונות קיבל וקנין לשאלתו, קיבצנו חלק מהן בכתבה שלפניכם.

ציקו וקנין בטקס קבלת השבת. צילום איתמר רותם

"להוריד את מחירי הצהרונים"

מאיר פתח את הדיון עם מספר בקשות: "שיורידו מחירים של הצהרונים, שיטפלו במצב המקלטים שיתבצע ריבוד בכבישים ישנים ומלאים בורות ולהאיץ את הפרויקטים של פינוי בינוי בשכונות ותיקות". מרים השיבה לו " פינוי ובינוי לדעתי משרת בעיקר את הקבלנים. לדעתי עדיף פרויקט שיקום שכונות בשיתוף התושבים לא רק פיזי אלא חברתי מהגיל הרך עד גיל הזהב."

נתן כתב: "יותר פעילות לילדים, כלומר חינוך ועוד חינוך ושלא יגנבו לנו את החוף". רונן גם התייחס לחוף וכתב " חייבים  לחשוב על חובבי הדייג הספורטיבי, שיהיה חוף מסודר להוריד סירות גם ככה משלמים המון כסף עבור - מפתח לשער בחוף/כושר שייט/טסט לעגלה/רישיון משיט/רישיון דייג ואין איפה להוריד סירה בצורה מסודרת".

אילנה רשמה: "בתוך אולגה אי אפשר לעבור עם רכבים להרחיב את הכביש והמדרכות שהיו נורמליים כמו שעשו בכניסה מהמחלף עד למלון רמדה כך צריך להיות תוך אולגה לעשות חניות רחבות ושלא יחסמו כבישים, לאוטובוס קשה לעבור. בנוסף לעשות גנים ציבוריים לילדים, גם באזור אלי כהן דבר שהיה בעבר והורידו לנו אותו".  

ריבוד רחוב הבריגדה היהודית

"מתקנים בגני השעשועים"

חיים המשיך את ההתייחסות לגן הציבורי וכתב- "לגבי הגן שעשועים שלנו בשכונה חי טייב וה'באייר, במקום פינה לקלפים ושתיינים שיהיה לילדים גן שעשועים מסודר עם רצפה נורמלית ולא ים בקבוקי בירות שבורים ללא נדנדה אחת ומגלשה אחת, כבר 20 שנה לא הוחלף כלום... ".

מעיין הוסיפה " שיהיה יותר מתקנים מעניינים בגני השעשועים. ולדאוג לניקוזי מי הגשם, כי כל שנה יש בלגן וכמובן,  הכניסה של אולגה נראית זעזוע, וחסר מקומות בילוי שפתוחים בשבת" .

אתי פירטה בהרחבה ובנקודות: "1. לקדם כמה שניתן פתרון לגשר אולגה, כל בוקר ואחה"צ זה פשוט סיוט.2. ישנם רחובות שלמים באולגה שחייבים שיפור דחוף בתשתיות, גם אם יקודם תהליך של פינוי בינוי אפשר להריץ בינתיים תהליך של שיקום שכונות (פינוי בינוי יכול לארוך גם 15-20 שנה) 3.להאריך את התאורה וסלילת הטיילת לכיוון עין הים (לא נעים לרוץ בחושך עד לאזור המואר) 4. לקדם חיזוק הקשר בין כל "שכונות" מערב העיר - לא כל שכונה בפני עצמה אלא גוש אחד מאוחד (בלי מריבות של זנחו אותנו ושיפרו להם...)".

הכניסה של גבעת אולגה (צילום: איתמר רותם)

"אכיפה בשטחים פרטיים וציבוריים"

גם שמוליק המשיך בשיטת הנקודות וכתב: "1. שלא יהיה מערב פרוע - לא ייתכן שאנשים ייקחו שטחים ציבוריים לעצמם, יקימו מחסנים, יעשו חניה מתוך גינה של כל השכנים והעירייה פשוט לא עושה כלום. צריך להיות סדר. אנחנו לא בג'ונגל.2.מקלטים - יש מקלטים במצב מזעזע ואפילו לא יודעים אצל מי המפתח אם יש אזעקה צריכים מוכנות מיידית. מקלט לא תקין זה עונש מוות לשכנים. 3. כבישים כבישים כבישים - אנחנו משלמים המון מיסים וארנונה, לא מגיע לנו כביש תקין בתוך השכונות? למשל באלי כהן, ולא, זה לא מעניין שיהיה פינוי בינוי בעוד עשר שנים. חתיכת כביש קטנה זה לא סיפור גדול אני בטוח בזה".

טל העלתה רעיון: " מקום כמו גבעת אולגה חייב שבילי אופנים ומדרכות נורמליים. חידוש כבישים בגבעת אולגה וסימון הכבישים (הכביש באלי כהן מזעזע כבר שנים אז הגיע הזמן)ואם נלך רחוק אז הקצאות של דירות במחיר של פחות ממיליון שקל בגבעת אולגה לילידי השכונה או זוגות נשואים עם ילדים שהם ילידי או תושבי השכונה".

אביטל משכונת בית אליעזר גם הגיבה: " אני אשמח אם תתחילו בפיתוח וסלילת כבישים ומדרכות ברחובות שלמים בשכונה. עוברת שם לעיתים ולא מבינה איך לא נעשה כלום במשך 50 שנה ואיך התושבים לא זועקים".

פקק ביציאה, גבעת אולגה | צילום: איתמר רותם

"לפתוח מרכזי אומנות בגבעת אולגה"

לאלה היו מספר הצעות ייחודית: " גבעת אולגה מוצהרת כעיר תיירות. יש לפתוח מרכזי אומנות. סדנאות. היכל תרבות שישרת את כל תושבי האזור ולא רק את תושבי השכונה. קאנטרי קלוב המשלב פעילויות של הגיל השלישי ותחבורה פנימית בתוך השכונה ולמחוזות אחרים 24/7. יש לסגור את המטמנה. לגרום לסגירת תחנת הכוח הפחמית. להרחיק את אונית הגז. לפעול לחיסולן של קרינת האנטנות בכפר הנופש מעל הבסיס הצבאי. להפסיק את סירחון המשאבות הביוב שבטיילת בסמוך לרמדה. לחסל את זיהום מי הים בכפר הים בחופי חדרה ולתחזק את הניקיון והגינון ברמה הרבה יותר גבוהה".

רותי וסימי סיכמו, רותי בירכה: " לפני הכל רוצה לאחל לך המון הצלחות ועשייה מבורכת צ'יקו .יש כל כך הרבה מה לשפר באולגה, אתמול הייתי אצל אמא שלי בשכונת אזורים וממש נחרדתי מההזנחה, האמת על אולגה צריכה שינוי כי יש לנו מקום כל כך יפה " וסימי העלתה הצעה: " צ'יקו מציעה לך להקים קבוצת חשיבה המורכבת מנציגי השכונה לחשיבה מאורגנת ,לתכנון פיתוח וקידום השכונה".