נכונית | צילום: צפריר אביוב

קבוצת מתנדבי חדרה החלה בפרויקט חדש: איסוף כסף למען רכישת "נכונית" - מכונית המותאמת לצורכי נכים כדי שתסייע בידי מתנדבי הארגון בהסעות חולים לבתי חולים וליעדים מבוקשים אחרים. את מבצע גיוס הכסף מוביל חזקי מנת, העומד בראש הארגון.

לארגונים כמו "יד שרה" ו"עזר מציון" יש "נכונית" המסייעת בידי חולים ובני משפחותיהם להגיע לטיפולים רפואיים, לבדיקות ולאירועים משפחתיים. הבעיה היא שהביקוש עולה על מספר הנכוניות המופעלות על ידי ארגוני הסיוע, כך שבמקרים רבים נותרים חולים ונכים, שאינם מסוגלים להתנייד ברכב רגיל, חסרי מענה.

קבוצת מתנדבי חדרה שפועלת בשבע השנים האחרונות בעיר, מונה מאות מתנדבים וכוללת גם דמויות מוכרות בקהילה. במהלך השנים בוצעו כבר עשרות אלפי מעשי חסד לרבות הובלת חולים, בדיקות והובלת תרופות מקצווי הארץ לחולים הזקוקים להם, ועוד.

חזקי מנת | צילום: שירות מיינט

לאחר שנות פעילות רבות והסעת חולים קשים לטיפולים רפואיים, התעורר הצורך בנכונית זמינה. חזקי מנת החליט לצאת למבצע גיוס כסף, במטרה להגיע ל-250 אלף שקלים - מחירה של נכונית יד שנייה, שתירכש מאחד הארגונים הארציים.

בפוסט שכתב הסביר: "כל מי שמכיר אותי יודע, שהדבר שאני הכי פחות מתעסק אתו זה גיוס כסף. גם משפחות נזקקות ומשפחות חולים שאני מלווה אינן מקבלות ממני סיוע כספי, אלא כל סיוע אחר פרט לכסף. במסכת אבות ב' משנה ה' כתוב: 'במקום שאין אנשים השתדל להיות איש'.

"ולכן אין ברירה. אחרי מספר רב של פניות נכים ומוגבלי תנועה שביקשו סיוע בנסיעות ולא הצלחנו לסייע להם, ולאחר המון מחשבה החלטתי להיות איש. כיום הדרך של הנכים הללו להגיע לטיפול רפואי או לאירוע משפחתי היא לפנות לאחד הארגונים הארציים, אך יש סיכויים גבוהים שייענו בשלילה, או לפנות לחברת הסעות המסיעות נכים במחירים אסטרונומיים".

מנת הוסיף, כי "הסכום שאנו מנסים לגייס כולל את מחיר הנכונית, לרבות ביטוחים וביטוחי הכיסאות והמכשירים למיניהם, דלק והוצאות רכב אחרות. אני סמוך ובטוח שכל האנשים הטובים, שנותנים יד ברמה יום-יומית, וגם מי ששמעו על פעילותנו - יתרמו בשמחה".