מעבר בנביאים . צילום: איתמר רותם

ברחוב הנביאים 7 בגבעת אולגה גרות מספר משפחות שהיציאה שלהם מהבית מלווה בשביל צר המוביל  לקדמת רחוב הנביאים או לשדרות מינסוטה, השדרה היפה והמטופחת בעיר. אך מכיוון שמדובר בשביל צר וצדדי, כך טוענים התושבים,  העירייה לא מגיעה לנקות שם והשביל עמוס לכלוך, אשפה ושברי זכוכיות.

א' תושבת הרחוב, מספרת למיינט שלמרות שפנתה כבר מספר פעמים למוקד ולעירייה כדי שיבואו לנקות, השביל הצר מלא פסולת, כולל שברי זכוכיות היכולות לסכן את הילדים.

לטענתה רק  פעם במספר חודשים מתבצע בשביל ניקיון בעוד שבשדרת מינסוטה שהשביל מתחבר אליה, יש ניקיון ותחזוקה שוטפת. "מדוע לא מגיעים גם אלינו כבדרך קבע, כפי שמגיעים לשדרות מינסוטה?  

"אנחנו הרי מחוברים לשדרה, אפילו לא צריך להגיע במיוחד, המנקים כבר במקום." טוענת א' וממשיכה " אמרו לי בעירייה, שאם אני רוצה שינקו, אז שאלשין מי מהשכנים זרק פה פסולת, אני לא מוכנה לעשות דבר כזה".

מעיריית חדרה נמסר:  "השטח המדובר נוקה כמה וכמה פעמים, והתושבים אף התבקשו והוזהרו שלא להשליך פסולת. התושבים אינם מעוניינים לחשוף מי משליך את הלכלוך לרחוב, ובכך לא מאפשרים לבצע פעולות אכיפה ומניעה. בעקבות פנייתכם השטח ינוקה שוב".

מעבר בנביאים . צילום: איתמר רותם

צילום: איתמר רותם