מאות מארזי שוקולד ממיזם השוקולד הפועל במית"ר "נירים" חדרה, הוזמנו לערב התרמה שהתקיים בניו-יורק.

ערב ההתרמה נערך עבור עמותת "נירים" ישראל, אשר הוקמה לזכרו של ניר קריצ'מן, לוחם שייטת בן חדרה שנפל בפעילות מבצעית בשנת 2002. באמצעות העמותה שמטרתה להוות מסגרת אלטרנטיבית לנערים שנפלטו מהמסגרות המסורתיות, מנציחים משפחתו וחבריו לשייטת את שמו.

ערב ההתרמה בשיתוף נירים | צילום: דוברות עיריית חדרה

מית"ר "נירים" פועל כחלק מרצף השירותים של מחלקת נוער וצעירים באגף הרווחה של עיריית חדרה, ומופעל בו מיזם שוקולד חברתי להעצמת נוער בסיכוי באמצעות עמותת "גוונים של מתוק". המיזם מאפשר לבני הנוער להתנסות בעולם התעסוקה, רכישת כלים של מסוגלות תעסוקתית והשתלבות בעולם העבודה. במסגרת המיזם מתנסים בני הנוער בייצור שוקולד, לומדים כיצד לייצר מגוון פרלינים ושוקולדים משובחים בהנחיה צמודה של שוקולטיירים מקצועיים ובליווי צמוד של צוות חינוכי ומוסמכים כשוקולטיירים, ומועסקים כעובדים וכצוות עיקרי במיזם.

לערב ההתרמה הוזמנו 600 מארזי שוקולד איכותיים, כאשר בני הנוער המייצרים מקבלים שכר על עבודתם. איכות השוקולד ומגוון סוגי המארזים נוחלים הצלחה רבה ונרכשים על-ידי לקוחות פרטיים, חברות עסקיות, גופים ציבוריים ועוד. בני הנוער מייצרים מגוון רחב של מוצרים הנמכרים לחברות גדולות במשק, כמו למשל המגבית היהודית; תאגיד "כאן"; המוסד; ועד עובדי עיריית חדרה; משטרת חדרה; מלון "רמדה"; חברות הייטק ועוד.

הציבור מוזמן להיכנס לקטלוג של המיזם, להתרשם, להזמין, להעביר לוועדי עובדים, משאבי אנוש או כל לקוח פוטנציאלי אחר, ובכך לסייע להצלחת המיזם ולאפשר יותר שעות העסקה של בני נוער.