עידן מורד, מי שהקים את ועד שכונת הפארק ועומד בראשו בחמש שנים האחרונות החליט בצעד מפתיע להשהות את עצמו ולהצטרף לפוליטיקה. בנאום ששודר בשידור חי בדף קבוצת הפייסבוק של תושבי השכונה, הסביר   מורד בפירוט רב את המהלך שעליו החליט, את הסיבות שגרמו לכך שיצטרף לפוליטיקה וזאת לאחר שלאורך זמן, למרות שנשאל על כך מספר פעמים, אמר שהפוליטיקה לא מעניינת אותו.

"ההצלחה הגדולה ביותר שלנו היתה לבנות קהילה בשכונה, שעוזרת ותומכת אחד בשני." כך אמר מורד כבר בתחית השידור ואז הוסיף: "במשך החמש שנים האחרונות מצאתי את עצמי ואת חברי לועד נלחמים כמעט בכל דבר אפשרי, ובאותם חמש שנים גם אמרתי שפוליטיקה לא מעניינת אותי ומה שמעניין אותי זה לקדם את הסביבה שלי ואת העיר...

עידן מורד | צילום: לנה מקלסקי

"בסופו של דבר, החלטתי שלשבת על הגדר אני לא מוכן,  וצריך לקפוץ ולתפוס צד והחל מהיום אני משהה את עצמי מתפקיד יו"ר ועד השכונה ואני אומר זאת בכאב גדול כי זה פרויקט אדיר מבחינתי, מעיין מפעל חיים אבל אני עושה את המהלך הזה, כי אני רוצה להציל את הבית ומצטרף ליניב דרי ורשימת מחוברים ששם יש אנשים שהלכו איתנו ונלחמו איתנו במאבקים מול העירייה".

בהמשך הנאום טען מורד: "השיטה היא, כשאתה מתנגד למשהו בעיר חדרה, אתה הופך לפוליטיקאי,  ואת זה אני לא מוכן לקבל. השיטה היא שעל כל דבר צריך פה להילחם ואת זה אני לא מוכן לקבל. הבחירה שלי היא פשוטה, ללכת  עם לוחמי הצדק, אנשים שבימים אלו לוחמים כנגד שדה התעופה, כנגד הותמ"ל, כנגד אסדות הגז וכנגד ההתנהלות השיטתית הקלוקלת של עיריית חדרה וכרגע, המלחמה היא על הבית.

בראיון במיינט שנערך עם מורד בינואר 2017 אמר שהוא מודע לכך שאחת מהבעיות בשכונה השכונה היא שאין להם נציגות במועצת העיר, הבחירות ב2013 היו עוד לפני קום השכונה כך שאף מתמודד  לא הגיע מטעם השכונה, וכשנשאל לגבי הבחירות ב2018 אמר עידן : " מאוד חשוב לי עתידה של השכונה, ופה אני מתכוון להישאר לגור, אבל אני עובד בהייטק ולא רואה איך זה יכול להסתדר לי עם שעות העבודה, אבל אני אשמח אם יקום נציג שידבר ויפעל לטובתנו גם מתוך העירייה".

עידן מורד מציג בפני התושבים | צילום: איתמר רותם

עידן מורד, בן 33, נשוי ליעל ולהם שתי בנות. כבר 5 שנים מתגורר בחדרה. עידן  גדל בכפר סבא, אך אחרי החתונה, כשהוא ואשתו החליטו לרכוש דירה, המחירים בכפר סבא היו יקרים מדי ומכיוון שההורים של יעל גרים בחדרה, הם החליטו לחפש בחדרה. החיפושים הביאו אותם לשכונת הפארק שהיתה אז אזור חולי ריק.

מכיוון שהיה מדובר בקניית דירה על הנייר, הם חזרו בינתיים לכפר סבא ועידן החל להתעניין מי הם שכניו העתידיים. תוך כדי שיטוטים בפייסבוק, עידן מצא קבוצות קטנות שהתארגנו בנפרד, כל קבוצה קטנה ייצגה מספר תושבים עתידיים שקנו דירות על הנייר בבניין מסויים. הרעיון של עידן היה לאחד את כל הקבוצות לועד ראשוני של השכונה העתידית והוא פתח את קבוצת ועד השכונה. ב 28 לספטמבר 2013 הוא פתח את קבוצת הפייסבוק השכונתית שכיום מכילה כ3000 איש והיא אחד מקבוצות הפייסבוק הפעילות והמשפיעות בעיר.