גדי אריאלי, מנכ"ל מכון הייצוא הישראלי, ומי שהיה מנכ"ל הליכוד במשך כעשר שנים, החליט להתמודד על ראשות העיר חדרה. אריאלי הוא חבר ליכוד מזה 40 שנים ומשמש גם כיו"ר דירקטוריון הקונגרס היהודי העולמי. לשם ההתמודדות יצא אריאלי לחופשה ללא תשלום מעבודתו כמנכ"ל מכון הייצוא הישראלי. במשך מספר חודשים התלבט אריאלי האם לרוץ לראשות העיר, אך ממש לפני סגירת הרשימות החליט סופית שהוא מתמודד.

אריאלי, כמתמודדים נוספים לראשות העיר, תוקף  גם הוא את ראש העיר הנוכחי, צביקה גנדלמן ואומר: "למעשה כל בחירה בגנדלמן מעמידה את העיר בחוסר וודאות. אני מאחל לו את כל הטוב בעולם, אבל זה לא צריך לבוא על חשבון העיר ותושביה.

גדי אריאלי | צילום: ראובן קפוצינסקי

"במידה ויוגש כתב אישום נגדו, העיר תכנס לסחרחורת כי הוא לא יוכל לכהן כראש עיר, ויכנס להשהיה ואז זו ממש תהיה תעלומה מי יכהן במקומו כמחליף. התושבים צריכים לבחור ראש עיר שיהיה ראש עיר , לא ראש עיר זמני, חוסר היציבות השלטונית גרם בשנים האחרונות לנזק עצום לעירנו. חדרה היא עיר בעלת פוטנציאל עצום, אך לא ממומש. ההנהגה הבאה של חדרה חייבת להיות מקצועית, מנוסה, אחראית, נקיית-כפיים ובעלת יכולת לקדם נושאים מהותיים מול ממשלת ישראל".

אריאלי מתייחס לקשריו הענפים  עם מוסדות השלטון: "אני מביא איתי ניסיון עשיר ועשייה רבה בעמדות מפתח. מהיום הראשון בתפקיד, אדע להוציא אל הפועל תכניות, להוביל את העיר להישגים, ליזום, לתכנן, להביא מקורות הכנסה ולפתור בעיות שעל הפרק. אך מעל לכל, כבר מיומי הראשון בתפקיד, אכניס שפיות ויציבות למערכת העירונית, בסיוע ממשלת הליכוד שעומדת מאחורי, חדרה תהפוך לעיר המספקת את השירות האיכותי ביותר, בכל תחומי החיים".

המועמד פירט את עיקרי תכניות העבודה שלו: "אני למעשה מגיע מגובש ומוכן לתפקיד מהיום הראשון ובסיוע של משרדי הממשלה השונים. לטובת לייעול ולהנגשה של שירותי העירייה, יוקמו מרכזי שירות לתושב בשכונות העיר. במקביל, נפעל למערך הכשרה והעצמה לעובדים, וכן לקידום פרויקטים טכנולוגיים שונים במסגרת 'עיר חכמה', כדי לשפר את השירות הניתן בתחומי פינוי אשפה, גינון, תחזוקה ועוד."

אריאלי גם שואף לשינוי תחום התרבות והחינוך המשלים: "אבנה מתחמי בילוי, שיכילו בתי קולנוע ושירותי פנאי אחרים. אין כל סיבה, שבשנת 2018, חדרה תפגר מאחור, ביחס לערים אחרות, בכל הנוגע לתרבות. כמו כן, נאחד את כל המסגרות הפועלות בעיר, בתחום החינוך הבלתי פורמאלי, ונדאג לתכנית רחבה, לסבסוד הפעילות לכלל האוכלוסייה. כל זוג צעיר ייהנה מסבסוד של צהרונים, חוג אחד לכל ילד ושלל אירועים המתאימים לכל חתכי האוכלוסייה".

בכל הקשור לאיכות הסביבה, הוא מתחייב, שכל עוד הוא יכהן כראש העיר, לא יוקם בחדרה או בסמוך לה שדה תעופה. לדעתו: "הקמת שדה תעופה, תסב נזק סביבתי ונזק כלכלי עצום, בנוסף המפעלים המזהמים סביבנו לא מוסיפים לנו שנות חיים ולא תורמים לבריאותנו. במלחמה הזו - חייבים לנצח!", מסכם גד אריאלי.