"המחדל הבלתי נסלח של צביקה גנדלמן". כך טוען המתמודד לראשות העיר, איקי צור בנוגע להטמנת קווי המתח שעוברים מעל האקופארק ולטענת רבים, מסכנים בקרינתם את השוהים מתחת.

הנושא הפך להתכתשות מעל דפי הפייסבוק, כאשר סגנית ראש העירייה חדוה יחזקאלי, תקפה בחזרה ואמרה כי זהו "עוד נדבך שקרי מבית היוצר של איקי צור. זהו ניסיון נלוז לזרות חול בעיני הציבור". 

קווי המתח החוצים את הפארק | צילום: איתמר רותם

בתחילת השבוע (א') העלה צור בעמוד הפייסבוק של מפלגתו "לטובת חדרה", פוסט המלווה בסרטון וידאו בו טען שהאקופארק בתוכניתו המקורית, היה אמור להיות גדול פי שלושה מהשטח כיום ובמהלך כהונתו כמנכ"ל עיריית חדרה אושרה תכנית עבור שכונת הפארק החדשה, לפיה הקבלנים, העירייה והמדינה יישאו יחד בעלויות של הטמנת קו המתח בעל הקרינה המסוכנת לכאורה - בשכונה. הכל כבר היה מוכן ועלות העירייה היתה רק 6-7 מיליון שקלים.

לאחר תחלופת השלטון, בחר  ראש העירייה החדש, צביקה גנדלמן, לגנוז את ההסכמים ולא להטמין את קו המתח, מה שהותיר את הקרינה לבאי הפארק, הדיירים והילדים - לדברי צור. 

"כיום, מכיוון שהקבלנים כבר בנו ולא יהיו מוכנים להשתתף בעלויות, העלות להטמנה היא בין 40 ל60 מיליון שקל. זהו מחדל הבלתי נסלח של צביקה גנדלמן, שמסכן את כל משפחות וילדי שכונת הפארק בחדרה", טוען צור ומבטיח: "לאחר היבחרי לראשות עיריית חדרה, אחת הפעולות הראשונות אותן אבצע היא פתרון המחדל המביש והבלתי נסלח של ראש העירייה, הטמנת קו המתח המסוכן, פיתוח הפארק ומיצוי הפוטנציאל העצום הקיים בו".

קווי המתח החוצים את הפארק | צילום: איתמר רותם

סגנית ראש העירייה, חדוה יחזקאלי לא נשארה אדישה לפוסט ולסרטון שצורף לו וכבר בשעות הצהריים המוקדמות ענתה לצור בפוסט משלה, שהתפרסם בעמודה האישי ואף איימה בהגשת תביעה: "אני פונה לאיקי צור המבקש להתמודד על ראשות העיר, ומתייחסת לסרטון שהפיץ בדבר הטמנת קו המתח בשכונת הפארק. לטענתו, האקו פארק היה אמור להשתרע על שטח גדול פי 3 ממה שהוא היום, וקו המתח היה אמור להיות מוטמן. עוד טען שבתקופתו ניהלו מגעים להטמנתו עם גורמים רלוונטיים, וצביקה גנדלמן בחר לגנוז את ההסכמים עם אותם גורמים בדבר הטמנת קו המתח.

לאור האמור לעיל, אני דורשת ממר צור להציג מיד בפני הציבור את ההסכמים שגנז צביקה גנדלמן כביכול, שאם לא כן אפנה לערכאות מאחר שמדובר, שבינו לבין ובין המציאות אין שום קשר".

חדוה יחזקאלי ואיקי צור | צילומים: אישי, נמרוד גליקמן

תנ"צ בדימוס יצחק (איקי) צור מסר בתגובה לדברי יחזקאלי: ״אני עומד מאחוריי דבריי. הפגישות וההסכמות מתועדות בפרוטוקולים של העירייה דאז, שיחות, סיכומים והסכמות עם מנכ"ל שיכון ובינוי, עם עודד תורג'מן, יו"ר ומנכ"ל חברת החשמל, מהנדס העיר ונציגי החברה הכלכלית. תגובתה התמוהה, אך האופיינית של הגברת בשם העירייה רק מחזקת עד כמה חשוב שתושבי העיר יפסיקו להמר על חדרה ויבחרו בראש עירייה נקי כפיים ומנוסה, כדי שאפעל למענם ולמען ילדינו".