נושא דתיים-חילוניים הוא החשוב בעיני רוב תושבי חדרה בבואם לקבוע במי לתמוך בבחירות הקרובות. כך עולה מתוצאות משאל הבחירות של מיינט חדרה. 60 יום לבחירות העירוניות פרסמנו משאל כדי לבדוק מה אתם חושבים על מצב העיר ואיך תכריעו בהצבעתכם ב-30 באוקטובר.

הטיילת בכפר הים (צילום: איתמר רותם)

לאחר שבוע של הצבעה ולאחר שענו עליו כ-550 מתושבי העיר, אנו מפרסמים את תוצאותיו. חשוב לציין שאין לתוצאות משמעות מדעית כלשהי מאחר ומדובר במשאל אינטרנטי ולא בסקר.

על השאלה מה הנושא הכי חשוב שלפיו תצביע בבחירות? 45.9 אחוז ציינו את נושאי דתיים-חילוניים, הנפוץ מאוד בעיר. 23.5 אחוז מהגולשים ענו כי הנושא הוא חינוך. הנושא השלישי שחשוב לתושבים הוא תברואה וניקיון - 22.6 אחוז, כאשר 7.9 אחוז בלבד הצביעו בנושא עלות המסים העירונים.

על השאלה מה הדבר שהכי חשוב לך במועמד לראשות העיר? 65.1 אחוז מהגולשים סבורים שהכי חשוב היא יכולת ביצוע מוכחות, 24.9 אחוז ציינו את נגישותו לתושבים כדבר הכי חשוב בעיניהם, 5.5 אחוז ציינו השתייכות פוליטית כמרכיב החשוב שהם מחפשים במועמד, ו-4.4 אחוז ענו השכלה ורקע.

על השאלה איך היית מדרג את העיר מבחינת הדימוי שלה?  60 אחוז חושבים כי מדובר בעיר במצב בעייתי שדורש תיקון. 31 אחוז חושבים שיש פה ושם מה לשפר ואילו 8.5 אחוז מגדירים את חדרה כעיר שכיף לגור בה. 

על השאלה איך היית מגדיר את רמת החינוך בעיר? 41.2 אחוז מהמצביעים מגדירים אותה סבירה, 33.3 אחוז חושבים שרמת החינוך טעונת שיפור, 14.8 חושבים כי רמת החינוך בחדרה לא טובה ואילו 10.7 אחוז חושבים שהיא דווקא מצויינת.

על השאלה עד כמה אתה מרוצה ממצב התחבורה בעיר והסביבה? 48.1 אחוז מהגולשים חושבים שיש לא מעט בעיות, 21.9 אחוז מהתושבים מרוצים מרמת התחבורה בעיר ומציינים שהמצב בסך הכל סביר, הכל זורם. 30.1 אחוז השיבו- "הצילו, חיים מפקק לפקק".

על השאלה עד כמה אתה מרוצה מרמת הניקיון בעיר? 48.7 אחוז מרוצים פחות או יותר, 41.9 אחוז ענו שרוב הזמן לא מרוצים ו-9.5 אחוז מרוצים מרמת הניקין בעיר. 

על השאלה איך היית מגדיר את אפשרויות הבילוי בעיר? תושבי חדרה שהצביעו במשאל סבורים שהם גרים בעיר בעייתית מהבחינה הזו: 17.6 אחוז ציינו כי אפשרויות הבילוי מוגבלות, בעיקר בסופי שבוע. 76.2 אחוז מהמשתתפים בסקר סבורים כי אין אפשרויות בילוי בעיר וחייבים לצאת מהעיר כדי לבלות. 6.3 אחוז לעומתם ענו, כי יש אפשרויות בילוי מגוונות, לכל הגילאים. 

על השאלה עד כמה שירותי העירייה נגישים ונוחים לך? 51.2 אחוז ענו שיש ויש, התמונה לא אחידה. 38.5 אחוז טענו כי שירותי העירייה תקועים והם בפיגור לעומת ערים אחרות. 10.3 אחוז מהמשתתפים במשאל חושבים כי שירותי העירייה נגישים, זריזים וטובים.  

על השאלה האם אתה מרוצה מרמת הפיתוח הסביבתי בעיר – מסלולי אופניים והליכה, פארקים, גני שעשועים ועוד? ענו המצביעים: 

52.2 אחוז מרוצים חלקית וסבורים שיש הזנחה מסוימת, 22.4 אחוז מהמשתתפים ענו כי הם מאוד מרוצים מהפיתוח הסביבה כולל מסלולי אופניים והליכה, פארקים וגני שעשועים ו-25.3 אחוז ענו שהם מאוכזבים כמעט בכל תחום.

השאלה האחרונה בסקר הייתה האם היית ממליץ לחברים שלך לעבור לעיר. 24.9 אחוז ענו "בוודאי, בכל הזדמנות". 53.1 אחוז השיבו "לא בטוח, היא לא להיט" ו-22 אחוז היו עוד יותר קיצוניים וטענו כי "לעבור לכאן? חס וחלילה".

יצוין, כי מדובר במשאל שאינו מייצג והוא מסתמך על פלטפורמה אינטרנטית.