מועצת עיריית חדרה קיימה בימים האחרונים את ישיבת ההזדהות. ישיבת ההזדהות וקביעת סיעות המועצה היוצאת היא ההזדמנות של כל חבר מועצה להודיע עם איזו סיעה הוא מזדהה לקראת הבחירות הקרובות. ההזדהות היא חופשית, וחבר מועצה אינו חייב להזדהות דווקא עם הסיעה שבמסגרתה נבחר בבחירות הקודמות. חבר מועצה רשאי לבחור להזדהות עם אותה הסיעה, עם סיעה אחרת, או עם סיעה חדשה.

במסגרת ישיבת הזדהות נרשמו כמה שינויים בהשתייכות חברי המועצה למפלגות למיניהן. ראש העירייה צביקה גנדלמן ומספר 2 שלו שי ברכה החלו את הקדנציה במסגרת "יש עתיד", ועתה הזדהו עם סיעת "חדרה בתנופה", סיעה חדשה שהקים ראש העירייה. כזכור, בעקבות מעצרו בחשד לעבירות שחיתות, הושעה גנדלמן מחברותו במפלגת "יש עתיד".

מנהל הבחירות חכמת עבאס

אוהד מרחב, שבראשית הקדנציה היה מספר 2 של חדוה יחזקאלי במפלגה "החברתית הירוקה", הזדהה עם המפלגה שהקים "רוב העיר", ואילו יחזקאלי נותרה במפלגה החברתית הירוקה . יניב דרי, שהחל את הקדנציה כמספר 2 של טל אליהו ב"יחד למען חדרה", הזדהה עם "מחוברים", סיעה שהוא עומד בראשה. טל אליהו הזדהה עם "יחד בגובה העיניים", סיעה שהקים.

שירלי עודד החלה את דרכה ב"יש עתיד". אולם, ימים ספורים לאחר בחירות 2013, עלו יחסיה עם גנדלמן על שרטון, והיא הקימה את "שקיפות" והזדהתה עמה בישיבה.

הרב בנצי נורדמן החל את הקדנציה בליכוד, והזדהה עם "העיר של כולנו" בראשות ניר בן חיים. סדי בן דוד, שהחל את חברותו במועצה בעקבות פרישתו של חיים אביטן, ראש העירייה לשעבר, הצהיר כי הוא פורש מן הליכוד ומקים מפלגה עצמאית.

נותרו בהזדהותם מראשית הקדנציה: חברי "זהות יהודית" מלכיאל אלבז, גבריאל סרוסי וקובי שוקר; חברי ש"ס בועז ביטון וניסו אביטן; אמיר ימין שהזדהה עם מפלגת הצעירים; אליהו בוסקילה שהזדהה עם "הבית היהודי"; ורומן גישר, שהזדהה עם "חדרה ביתנו".

רועי שפושניק הצטרף לגנדלמן

רועי שפושניק, פעיל ציבור, יו"ר בית הספר צפרירים בחדרה, ולשעבר יו"ר ועד שכונת חדרה הצעירה, מצטרף לרשימתו של ראש העירייה צביקה גדנלמן "חדרה בתנופה".

שפושניק, 38, איש עסקים, המשמש גם כחבר דירקטוריון של כמה גופים עירוניים ובתוכם "פנאי העיר", יאייש ככל הנראה את המקום הרביעי ברשימה. קודמים לו: אמירה משה, מי שהיתה מנהלת אולם "רנה שני" וממוקמת במקום השלישי; חבר מועצת העיר, שי ברכה, שעובד עם גנדלמן כבר מן הקדנציה הקודמת, וממוקם במקום השני; וגנדלמן, העומד בראש הרשימה.

רועי שפושניק. הולך עם ראש העירייה | צילום: אלבום פרטי

שפושניק נחשב למקורב מאוד לגנדלמן, אך הוא מצוי ביחסי חברות קרובים מאוד גם עם יניב דרי, המתמודד אף הוא לראשות העירייה. בעבר הדף את השמועות על כוונתו להיכנס לחיים הפוליטיים, ואף את השמועות על ריצה משותפת עם דרי, שמועות שהחלו בתקופה שבה עלו יחסיהם של דרי וגנדלמן על שרטון.

בסמוך לראשית הקדנציה, הוביל שפושניק כיו"ר ועד שכונת חדרה הצעירה מאבק בבית כנסת גדול מימדים של "קהילת יעקב", שאמור היה לקום בשכונה. המאבק החל בדף הפייסבוק "כן לבית כנסת, לא לקריה חרדית", והגיע אף להפגנות ולכותלי בית משפט. בתום המאבק, שזכור ככזה שפילג את העיר, הושגה פשרה בבית משפט באשר למבנה בית הכנסת ולאופן פעילותו. זאת, תוך הפסדים כספיים לא מבוטלים, לשני הצדדים.